STS
V4 Future Sports Festival
fot. V4 Future Sports

Powraca V4 Future Sports Festival, w puli 350 tysięcy euro

Po rocznej przerwie V4 Future Sports Festival powraca. Turniej organizowany dotychczas dla państw Grupy Wyszehradzkiej w tym roku zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 350 tysięcy euro. Szansa na awans na lana w Budapeszcie Tak czy inaczej, nie zabraknie zawodów Counter-Strike’a, które będą główną częścią wydarzenia. To także na nie przeznaczona zostanie znaczna […]

Po rocznej przerwie V4 Future Sports Festival powraca. Turniej organizowany dotychczas dla państw Grupy Wyszehradzkiej w tym roku zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 350 tysięcy euro.

Szansa na awans na lana w Budapeszcie

Tak czy inaczej, nie zabraknie zawodów Counter-Strike’a, które będą główną częścią wydarzenia. To także na nie przeznaczona zostanie znaczna część puli, bo aż 325 tysięcy euro – 300 tysięcy na turniej główny oraz 25 tysięcy na eliminacje. Właśnie, eliminacje. Te zostaną znacznie rozszerzone i odbywać się będą w obrębie jedenastu państw, tj. Węgier, Czech, Słowacji, Polski, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Rumunii, Bułgarii oraz Macedonii Północnej. To znacząca zmiana, bo dotychczas rywalizacja ograniczała się tylko do Grupy Wyszehradzkiej. Wszyscy zainteresowani udziałem już teraz mogą się zarejestrować pod tym adresem, aczkolwiek same zmagania rozegrane zostaną między 1 sierpnia a 7 października.

Ostatecznie najlepsza czwórka zawodów eliminacyjnych zapewni sobie awans na lanowe finały w Budapeszcie. Te będą mieć miejsce między 14 a 21 listopada i wystąpią na nich również cztery drużyny zaproszone przez organizatorów, co w sumie da osiem ekip. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że w stolicy Węgier nie pojawią się kibice, co ma oczywiście związek z sytuacją pandemiczną na świecie. – Biorąc pod uwagę epidemiologiczne okoliczności, wprowadziliśmy wyjątkowe, hybrydowe rozwiązanie. Finaliści pojawią się w studiu w studiu wyposażonym w najnowocześniejszą infrastrukturę, podczas gdy kibice dzięki innowacyjnym cyfrowym funkcjom będą mogli śledzić wydarzenia online – przyznał Balázs Biró, główny organizator wydarzenia.

Nie samym CS:GO V4 żyje

Niemniej V4 Future Sports Festival 2021 to nie tylko CS:GO. Już teraz włodarze odpowiedzialny za event zapowiedzieli, że w jego ramach toczona będzie rywalizacja również w innej, nieujawnionej jeszcze grze. Tę mamy poznać dopiero za jakiś czas, aczkolwiek już teraz wiemy, że zaoferuje ona swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 25 tysięcy euro. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach podczas V4 mogliśmy śledzić poczynania zawodników również w takich grach, jak League of Legends czy też FIFA.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
gla1ve Astralis CS:GO

gla1ve 2024! Duński prowadzący przedłużył umowę z Astralis

Przed Astralis czas trudnych decyzji związanych z dywizją Counter-Strike'a. Z uwagi na wygasające umowy jej przyszłość stoi pod poważnym znakiem zapyt...