STS

Release the Kraken! AVEZ zatrudnia drugi skład CS:GO

AVEZ uwolniło krakena. I bynajmniej nie mamy tutaj na myśli niczego nieprzyzwoitego – rodzima organizacja po prostu zaangażowała drugi skład Counter-Strike’a, który nosić będzie nazwę Creative KRAKEN. Angaż po awansie Pod banderą tą występować będzie sześcioosobowa ekipa, która dotychczas znana była jako Gloria Victoribus Clan. Jej średnia wieku wynosi zaledwie 18,6 lat – najstarsi są […]

AVEZ uwolniło krakena. I bynajmniej nie mamy tutaj na myśli niczego nieprzyzwoitego – rodzima organizacja po prostu zaangażowała drugi skład Counter-Strike’a, który nosić będzie nazwę Creative KRAKEN.

Angaż po awansie

Pod banderą tą występować będzie sześcioosobowa ekipa, która dotychczas znana była jako Gloria Victoribus Clan. Jej średnia wieku wynosi zaledwie 18,6 lat – najstarsi są dwaj 21-latkowie, Artur „LeS” Leszczyński i Piotr „pk” Kania, najmłodszy zaś zaledwie 15-letni Paweł „smoothie” Kosek, który pełnić będzie rolę szóstego gracza. Samo GVC w ostatnim sezonie rozgrywek ESEA występowało w dywizji Intermediate, czyli na piątym poziomie rozgrywkowym. Tam wypracowało sobie bilans 10-6, dzięki czemu zajęło 33. miejsce i tym samym awansowało do play-offów, a następnie zapewniło sobie miejsce w wyższej lidze, tj. w ESEA Main, gdzie rozpocznie zmagania już za kilka tygodni. Ponadto nowe nabytki AVEZ od dłuższego czasu obecne są również w Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl, gdzie obecnie okupują 21. pozycję.

Dla AVEZ to nie pierwszyzna

Dla popularnych Ośmiornic nie jest to bynajmniej pierwszy raz, gdy posiadają więcej niż jeden skład CS:GO. Już w przeszłości warszawska organizacja prowadziła akademię, AVEZ Squids, która na początku tego roku została nawet awansowana do miana pierwszej drużyny. Niemniej rozczarowujący występ w eliminacjach do ESL Mistrzostw Polski sprawił, że współpraca między obiema stronami została zakończona. Ponadto formacja przez pewien czas obecna była również na scenie kobiecego Counter-Strike’a, a jej AVEZ Female należało do ścisłej krajowej czołówki. Zresztą, to właśnie na bazie tej ekipy narodziło się powiązane z Illuminar Gaming Arcane Wave, czyli późniejszy mistrz Polski.

Skład Creative KRAKEN:

  • Artur „LeS” Leszczyński
  • Piotr „pk” Kania
  • Dominik „Murlok” Balawender
  • Maciej „FPS” Trypuć
  • Roland „Ultimate” Tomkowiak
  • Paweł „smoothie” Kosek
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zwycięscy Piraci i kłopoty mistrzów. Przed nami kolejne mecze play-offów 2. dywizji Ultraligi

Już jutro startują spotkania inaugurujące play-offy szóstego sezonu Ultraligi. W dywizji niżej natomiast etap pucharowy rozpoczął się już tydzień temu...