STS
fot. ENCE

Rozlosowano grupy ESL Pro League Season 14. Z kim przyjdzie się mierzyć Polakom?

Przerwa wakacyjna dla graczy trwa w najlepsze, ale już za kilka tygodni ruszy kolejna odsłona ESL Pro League, która będzie inauguracją drugiej części sezonu 2021. Co ważne, w gronie uczestników nie zabraknie również Polaków, którzy dziś poznali swoich grupowych rywali.

mantuu trafił nie najgorzej

I cóż, na papierze wydaje się, że najlepiej trafił Mateusz „mantuu” Wilczewski. Przede wszystkim jest OG do rywalizacji przystąpi jako członek szerokiego grona faworytów i do gry przystąpi jako czwarty najwyżej notowany skład. Warto jednak odnotować, że wielką niewiadomą w tym wypadku będzie Complexity Gaming, które dopiero wymieniło trenera i jednego z graczy. Trudno też przewidzieć, na co stać będzie debiutujących na tak wysokim poziomie Czechów z SINNERS Esports. W tej sytuacji najpoważniejszymi przeciwnikami mantuu i spółki w grze o czołowe lokaty będą prawdopodobnie G2 Esports i Virtus.pro, czyli ekipy z top 6 niedawnego Intel Extreme Masters Cologne 2021.

Trudne zadanie przed pozostałymi Polakami

O wiele bardziej napocić się będą musieli pozostali nasi rodacy. Weźmy takie ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, które znalazło się w grupie A. Drużyna nadwiślańskiego duetu o jedno z trzech premiowanych awansem do play-offów miejsc walczyć będzie m.in. z Astralis i Heroic, czyli odpowiednio czwartą i siódmą drużyną świata, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze napędzany przez Mathieu „ZywOo” Herbauta Team Vitality. Z kolei Evil Geniuses Michała „MICHA” Müllera do gry przystąpi w zbiorze C. W tym znajdziemy również, chociażby triumfatorów IEM Cologne z Natus Vincere, ale również i FaZe Clan, który w Kolonii wypadł naprawdę dobrze. A do tego dochodzi jeszcze Fnatic, które podczas Pro Ligi zaprezentuje nam swój nowy skład.

Podział na grupy ESL Pro League prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Astralis Bad News Bears Complexity Gaming G2 Esports
ENCE Heroic OG Renegades
Team Spirit Team Vitality SINNERS Esports Virtus.pro

Grupa C

Grupa D

BIG Evil Geniuses Entropiq FURIA Esports
FaZe Clan Fnatic Gambit Esports Team Liquid
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Team One

ESL Pro League Season 14 odbędzie się między 16 sierpnia a 12 września. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 750 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 175 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
m0nesy CS:GO

Polacy na czele, m0NESY smurfuje. Co wiemy na półmetku WePlay Academy League?

Za nami siedem kolejek WePlay Academy League. A to oznacza, że rywalizacja o awans na lana w Kijowie dotarła do półmetka, jest to więc dobry moment na...