Wczoraj odbył się pierwszy mecz w ramach play-offów Ultraligi. Zwycięsko ze starcia pomiędzy PDW a Teamem ESCA Gaming wyszła pierwsza z wymienionych ekip. Kameleony tym samym spadły do drabinki przegranych. Dziś natomiast czeka nas kolejny niezwykle ekscytujący pojedynek, gdyż o przejście dalej zawalczą zawodnicy K1CK oraz Illuminar Gaming. Miejsca na błędy nie ma, bowiem zespół, który ulegnie w tej potyczce, będzie musiał pożegnać się z szóstym sezonem rozgrywek.

Środa, 28 lipca
17:30 K1CK vs Illuminar Gaming BO5

Wszystko o Ultralidze:


Czy K1CK znowu rozpędzi się w play-offach?

Reprezentanci portugalskiej organizacji w ostatniej chwili sezonu regularnego prześcignęli ich dzisiejszych rywali. Ciężko natomiast rozmawiać tutaj o dużo lepszej dyspozycji Łukasza "Pukiego Style'a" Zygmunciaka i spółki, którzy w bezpośrednich starciach z IHG mieli ogromne kłopoty. Co prawda ostatecznie bilans pomiędzy tymi zespołami w trakcie poprzedniej fazy wyniósł 1-1, jednak w obydwu meczach lepiej radzili sobie gracze spod szyldu Oka. Na początku sezonu rywalizacji byli oni o krok od zwycięstwa, lecz ostatecznie K1CK zdołało odwrócić losy spotkania. Co do drugiej batalii to tutaj nie ma o czym rozmawiać – Illuminar zdeklasowało przeciwnika.

Nauczeni wydarzeniami z przeszłości wiemy jednak, że K1Ck w fazie pucharowej to całkowicie inne K1Ck niż te z rundy zasadniczej. Tutaj nagle podopieczni Emanuela "Emiego" Ursachiego wrzucają piąty bieg i niszczą wszystko, co stanie na ich drodze. Oczywiście ten opis warto potraktować z przymrużeniem oka, niemniej wicemistrzowie zmagań naprawdę znajdują w sobie dodatkową energię na serie Best of 5. Ta, w połączeniu z doświadczeniem, może okazać się kluczowa w rozbrojeniu szyków Illuminar.

Jakie Illuminar dziś zobaczymy?

IHG po gruntownej przebudowie ma szansę udowodnić, że znamię przypisane organizacji będzie aktualne i jej reprezentanci nadal będą w stanie zamieszać. Jeżeli mowa o zamieszaniu, to właśnie tej piątce nie trzeba wiele o nim wspominać. Styl gry kolektywu opiera się właśnie na początkowej agresji Krystiana "Chrisa" Dobrzańskiego, która raz wychodzi, a raz nie. To z pewnością zdawało egzamin w pojedynczych spotkaniach, jednak czy będzie tak samo skuteczne w dłuższej serii? Tego dowiemy się już po godzinie 17:30.

CZYTAJ TEŻ:
Wyraźna czerwień, mocny Gnar i rekordowy Lucker. Statystyki fazy grupowej Ultraligi

Początek zmagań już o 17:30. Transmisja wystartuje już pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: