STS
fot. fb.com/youbreakVal

PACT wygrywa europejskie DreamHack Beyond w VALORANTA

Od połowy ubiegłego tygodnia 128 europejskich formacji rywalizowało o mistrzowski tytuł europejskiego DreamHack Beyond w VALORANTA. Ale triumfator mógł być tylko jeden – i ostatecznie okazała się nim polska piątka spod szyldu MAD DOG’S PACT. Polacy górą w dziwnym formacie Piotr „YouBreak” Chodoła i spółka jako jedyni przez trzy dni zmagań pozostali niepokonani i dzięki […]

Od połowy ubiegłego tygodnia 128 europejskich formacji rywalizowało o mistrzowski tytuł europejskiego DreamHack Beyond w VALORANTA. Ale triumfator mógł być tylko jeden – i ostatecznie okazała się nim polska piątka spod szyldu MAD DOG’S PACT.

Polacy górą w dziwnym formacie

Piotr „YouBreak” Chodoła i spółka jako jedyni przez trzy dni zmagań pozostali niepokonani i dzięki temu awansowali do wielkiego finału, którego format był dość nietypowy. Zwycięzcę wyłonić miała bowiem seria trzech pojedynków, z czego pierwszy z automatu został sklasyfikowany jako wygrana PACTU, co było nagrodą za przejście przez górną drabinkę. Drugi wynikiem 2:0 padł jednak łupem rywali Polaków, czyli Litwinów z gydom galva, którzy na Haven i Iceboksie w sumie oddali graczom znad Wisły tylko osiem rund. Niemniej ostatnie słowo należało do Polaków – to właśnie oni byli górą w decydującym starciu, które rozegrane zostało już w formacie BO1. Łatwo jednak nie było, bo drużyna YouBreaka zatriumfowała na Haven dopiero po dogrywce przy wyniku 14:12.

W czołowej szesnastce imprezy znaleźli się też inni nasi rodacy. Na miejscach 9-12. turniej zakończyli reprezentanci Movistar Riders, czyli również m.in. Maks „kamyk” Rychlewski oraz Dawid „Filu” Czarnecki. Ekipę polskiego duetu za burtę wyrzucili Węgrzy z WiLD MultiGaming. Rundę wcześniej z turniejem pożegnał się natomiast złożony z pięciu Polaków zespół Świeca. Ten okazał się bowiem słabszy od Portugalczyków z Pedry. W związku z tym oba wspomniane tutaj zespoły nadwiślańskich zawodników DreamHack Beyond opuściły z pustymi rękami, gdyż łączna pula nagród w wysokości 2,5 tysiąca dolarów rozdzielona została tylko pomiędzy najlepszą czwórkę.

Podział puli nagród europejskiego DreamHack Beyond prezentuje się następująco:

1. MAD DOG’S PACT 1 000 $
2. gydom galva 750 $
3. Team Finest 500 $
4. Gambit Esports 250 $
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
m0nesy CS:GO

WePlay Academy League: mouz NXT wygrywa pierwszy etap, m0NESY wciąż błyszczy

Po dwóch tygodniach faza zasadnicza WePlay Academy League dobiegła końca, a my poznaliśmy trzy ekipy CS:GO, które na pewno pojawią się na lanowych fin...