STS
AGO ROGUE, Lucker, Pyrka, Lurox
fot. AGO ROGUE

AGO ROGUE kontra PDW. Kto pierwszym finalistą Ultraligi?

Emocje na polskiej scenie League of Legends zaczynają sięgać zenitu przed jutrzejszym starciem między Teamem ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming w Ultralidze. Zwycięzca pojedzie bowiem na European Masters, a przegrany zakończy sezon. Zanim jednak będziemy mogli oglądać ten mecz, czeka nas przystawka w postaci dzisiejszej batalii. Przystawka nie byle jaka, wszak o miejsce w finale […]

Emocje na polskiej scenie League of Legends zaczynają sięgać zenitu przed jutrzejszym starciem między Teamem ESCA Gaming oraz Illuminar Gaming w Ultralidze. Zwycięzca pojedzie bowiem na European Masters, a przegrany zakończy sezon. Zanim jednak będziemy mogli oglądać ten mecz, czeka nas przystawka w postaci dzisiejszej batalii. Przystawka nie byle jaka, wszak o miejsce w finale powalczą PDW oraz AGO ROGUE.

Wtorek, 3 sierpnia
17:30 PDW vs AGO ROGUE BO5

Wszystko o Ultralidze:


Historia lubi się powtarzać

Historycznie rzecz biorąc, podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca nie mają żadnych szans z mistrzami Polski. W fazie zasadniczej szóstego sezonu nadwiślańskich rozgrywek górą dwukrotnie byli zawodnicy AGO ROGUE, chociaż oba spotkania były dosyć wyrównane (poza drugą połową potyczki z piątego tygodnia). Co więcej, sięgnijmy pamięcią jeszcze dalej. Akademia Łotrzyków w ostatnich dwóch sezonach kończyła na pierwszym miejscu i wygrywała swoją pierwszą serię w play-offach, automatycznie kwalifikując się do finału. Ostatnim razem sytuacja wyglądała inaczej w trzecim sezonie, kiedy to RGO zaczęło fazę pucharową od porażki ze swoim nemezis – K1CK. Nemezis, które jako jedyne potrafiło je pokonać w play-offach.

Czy PDW może doprowadzić do sensacji?

K1CK z Ultraligi odpadło jednak tydzień temu. Tak więc dzisiejszy ewentualny triumf PDW byłby iście historycznym wydarzeniem. Nie będzie ono na pewno faworyzowane u bukmacherów, niemniej w serii z Kameleonami pokazało, że potrafi odnaleźć się w serii BO5 i zagrać jak dobrze zorganizowany kolektyw. W szeregach najnowszej organizacji w polskim League of Legends znajdziemy masę talentu, w tym Mateusza „Czajka” Czajkę. Midlaner kilkakrotnie był wybierany MVP podczas fazy zasadniczej Ultraligi. Tytuł ten zdobył także po pokonaniu TEG w play-offach. Jeżeli PDW ma dzisiaj pokonać mistrzów Polski, to ponownie musi wejść na wyżyny swoich umiejętności.

Nie można również ujmować umiejętności Jakubowi „Sinmivakowi” Ruckiemu i spółce. Nie bez powodu AGO ROGUE zdominowało regularny etap rozgrywek jak i cały poprzedni sezon Mistrzostw Polski, co przełożyło się między innymi na to, że w cotygodniowych piątkach kolejki widywaliśmy zawodników w niebieskich koszulkach. Każdy chciałby zobaczyć pełną serię, ale czy tak się stanie? Akademia Łotrzyków jest zdecydowanym faworytem, dlatego jej ewentualna klęska byłaby sporym zaskoczeniem.

Start dzisiejszego meczu już o 17:30. Transmisja rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ujawniono drabinkę europejskich finałów VCT Challengers. Z kim zmierzą się zeek i starxo?

Dzień po zakończeniu eliminacji organizatorzy finałów VALORANT Champions Tour Challengers dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zaprezentowali nam uk...