STS
fot. instagram.com/oficialoplano

Brazylijczycy z O PLANO w końcu znajdą organizację?

Ponad siedem miesięcy – nie jest to mało, szczególnie w esporcie. A przecież od tak dawna Brazylijczycy z O PLANO prowadzą bezskuteczne jak dotychczas poszukiwania nowego domu. Niewykluczone jednak, że ich cierpliwość w końcu zostanie nagrodzona. Zespół CS:GO z Ameryki Południowej ma prowadzić rozmowy z europejską organizacją esportową. Nordavind nowym domem Brazylijczyków? – Nie mamy żadnego […]

Ponad siedem miesięcy – nie jest to mało, szczególnie w esporcie. A przecież od tak dawna Brazylijczycy z O PLANO prowadzą bezskuteczne jak dotychczas poszukiwania nowego domu. Niewykluczone jednak, że ich cierpliwość w końcu zostanie nagrodzona. Zespół CS:GO z Ameryki Południowej ma prowadzić rozmowy z europejską organizacją esportową.

Nordavind nowym domem Brazylijczyków?

– Nie mamy żadnego deadline’u. Analizujemy oferty, które już dostaliśmy i jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Siedzimy w tym wszyscy aż do końca. Oferujemy rzeczy, które są najtrudniejsze do znalezienia dla organizacji: wysoce konkurencyjny zespół z wewnętrzną i zewnętrzną synergią, który jest skupiony na wygrywaniu – mówił jeszcze w marcu Vito „kNg” Giuseppe. Teraz zaś Max Wallace z RushBMedia oraz Julia Garcia i Roque Marques z ge zgodnie informują, że latynoski skład prowadzi obecnie rozmowy z norweską organizacją Nordavind. Co prawda na ten moment żadne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte, ale dziennikarze zapewniają, iż negocjacje powoli postępują, a wszystkim stronom zależy na tym, by ostatecznie dopiąć wszystkie formalności.

Informacje te wydają się o tyle prawdopodobne, że formacja ze Skandynawii dopiero co wystawiła cały swój dotychczasowy zespół na listę transferową. Kwestią czasu pozostaje opuszczenie organizacji przez Daniela „⁠mertza⁠” Mertza, Jespera „⁠TENZKI⁠EGO” Plougmanna, Kevina „⁠HS⁠-a” Tarna, Antona „⁠suprę⁠” Tšernobaia oraz Sabita „⁠mirbita⁠” Coktasara, którym nigdy nie udało się spełnić pokładanych w nich oczekiwań – dość powiedzieć, że obecnie zajmują oni dopiero 58. miejsce w światowym rankingu. – Przez ostatnie lata nawiązaliśmy szczególnie bliskie relacje z HS-em i TENZKIM, dlatego trudno nam było podjąć tę decyzję. Jesteśmy jednak przekonani, że to odpowiedni ruch, który jest zgodny z naszymi celami i ambicjami na przyszłość – przyznali przedstawiciele Nordavind w oficjalnym oświadczeniu.

Problemy O PLANO

Przypomnijmy, że O PLANO narodziło się na początku tego roku, gdy Brazylijczycy niespodziewanie opuścili szeregi MIBR. Od tego czasu podopieczni Raphaela „⁠cogu⁠” Camargo otwarcie mówili o tym, że szukają chętnych do ich zatrudnienia organizacji i chociaż w mediach przewijały się takie nazwy, jak m.in. Team Envy czy też Flamengo, to finalnie do żadnych ruchów nie dochodziło. Przez jakiś czas na przeszkodzie stały problemy związane m.in. z obowiązującymi umowami części graczy oraz banem Viniciusa „⁠vsm-a⁠” Moreiry. Ostatecznie jednak wszystko udało się wyprowadzić na prostą i dziś nic już nie wadzi latynoskiej drużynie CS:GO, która na ten moment w rankingu RMR dla Ameryki Północnej zajmuje miejsce premiowane awansem na PGL Major Stockholm 2021.

Skład O PLANO prezentuje się następująco:

  • Vito „⁠kNgV-⁠” Giuseppe
  • Henrique „⁠HEN1⁠” Teles
  • Lucas „⁠LUCAS1⁠” Teles
  • Leonardo „⁠leo_drk⁠” Oliveira
  • Vinicius „⁠vsm⁠” Moreira
  • Alencar „⁠trk⁠” Rossato
  • Raphael „⁠cogu⁠” Camargo – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Adam: Pragnę zostać zapamiętany jako jeden z najlepszych toplanerów w historii Europy

Fnatic zrobiło przed startem summer splitu w League of Legends European Championship małą rewolucję. Formacja zrezygnowała z usług Oskara "Selfmade'a"...