STS
fot. Riot Games/Yicun Liu

Kto w play-offach LPL? FPX i EDG najwyżej rozstawione

Na całym globie dochodzi do zwieńczenia regionalnych rozgrywek w League of Legends. Nie inaczej jest w Chinach. Wczoraj zakończyła się faza zasadnicza LoL Pro League, w związku z czym poznaliśmy uczestników play-offów i ich rozstawienie w drabince. Kto będzie miał najtrudniejszą drogę do zostania mistrzem kraju i awansu na Worlds 2021, a kto najłatwiejszą? CZYTAJ […]

Na całym globie dochodzi do zwieńczenia regionalnych rozgrywek w League of Legends. Nie inaczej jest w Chinach. Wczoraj zakończyła się faza zasadnicza LoL Pro League, w związku z czym poznaliśmy uczestników play-offów i ich rozstawienie w drabince. Kto będzie miał najtrudniejszą drogę do zostania mistrzem kraju i awansu na Worlds 2021, a kto najłatwiejszą?

CZYTAJ TEŻ:
Znamy wszystkich uczestników play-offów LCK. Na liście m.in. T1 i DWG KIA

Suning zacznie od pierwszej rundy

Jeszcze niecały rok temu wychwalaliśmy Suning za zdobycie wicemistrzostwa globu. Kto by się spodziewał, że utrata Hu „SwordArta” Shuo-Chieha na rzecz TSM-u tak zaboli tę drużynę. Minionej wionsy chińska formacja uplasowała się dopiero na pozycji 5-6., a w letniej fazie zasadniczej zajęła 9. lokatę. Trudno będzie ponownie zakwalifikować się na mistrzostwa świata i poprawić ubiegłoroczny wynik, chociaż pierwszy rywal jest jak najbardziej przystępny. Z wszystkich tegorocznych starć z LNG Esports to właśnie Suning wychodziło zwycięsko.

O wiele trudniejszym do przewidzenia spotkaniem będzie potyczka World Elite z Oh My God. Na początku roku chwaliliśmy graczy pierwszej z wymienionych organizacji za nowatorskie podejście do rozgrywki i skuteczną nieprzewidywalność. Dziś wygląda na to, że parę zespołów rozgryzło reprezentantów WE, w tym m.in. OMG, które pokonało ich zresztą na początku lipca. Czy tak będzie też i tym razem? Patrząc na ogólną dyspozycję obu formacji podczas sezonu regularnego, nie sposób to przewidzieć.

Kto czeka dalej?

A to tylko pierwsze dwie pary, które zobaczymy w play-offach. W kolejnych etapach na swoich rywali czekają już między obrońcy mistrzowskiego tytułu LPL, Top Esports, czy też mistrzowie Mid-Season Inviational, czyli Royal Never Give Up. Formacje te zapewne dokładnie będą śledzić najbliższe zmagania i analizować ruchy swoich potencjalnych oponentów, tym bardziej że stawka jest niemała. Wszak gra toczy się o wyjazd na Mistrzostwa Świata w League of Legends.

Wspomniane powyżej spotkania wyłonią dwie drużyny, które dołączą do najlepszych zespołów fazy zasadniczej – FPX oraz EDward Gaming – w czwartej rundzie play-offów. W niej będzie obowiązywać nieco inny format, bowiem pojawi się drabinka przegranych, tworząc margines błędu dla czołowej czwórki. Stawka całych zmagań pozostaje ciągle ta sama – triumfator zostanie mistrzem Państwa Środka i jego pierwszą reprezentacją na Worlds 2021. Reszta uczestników etapu pucharowego podzieli się Championship Points, na podstawie których zostanie wyłoniony drugi reprezentant LPL na MŚ oraz formacje, które wezmą udział w finałach regionalnych.

Harmonogram trzech pierwszych rund play-offów LPL:


1. runda
Czwartek, 12 sierpnia
11:00 LNG Esports vs Suning BO5
Piątek, 13 sierpnia
11:00 World Elite vs Oh My God BO5

2. runda
Sobota, 14 sierpnia
11:00 Top Esports vs LNG Esports/Suning BO5
Niedziela, 15 sierpnia
11:00 Bilibili Gaming vs World Elite/Oh My God BO5

3. runda
Czwartek, 19 sierpnia
11:00 Royal Never Give Up vs TES/LNG/SN BO5
Piątek, 20 sierpnia
11:00 Rare Atom vs BLG/WE/OMG BO5

4. runda
Sobota, 21 sierpnia
11:00 FPX vs RNG/TES/LNG/SN BO5
Niedziela, 22 sierpnia
11:00 EDward Gaming vs RA/BLG/WE/OMG BO5
Czwartek, 26 sierpnia
11:00 TBD vs TBD BO5

Półfinały
Piątek, 27 sierpnia
11:00 TBD vs TBD BO5
Niedziela, 29 sierpnia
11:00 TBD vs TBD BO5

Finał
TBA
TBA TBD vs TBD BO5

Transmisja z wszystkich meczów play-offów LPL będzie dostępna z angielskim komentarzem na oficjalnych kanałach ligi na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany w ESL Mistrzostwach Polski, nowe terminy eliminacji

Wczoraj dobiegły końca pierwsze otwarte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021, a już jutro miały ruszyć eliminacje drugie. Ostatecznie jedna...