Chwilę temu zakończył się mały finał Ultraligi. O wejście do decydującego starcia z PDW walczyli zawodnicy AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. Przed startem spotkania nie trudno było wytypować jego faworyta, bo raczej nikt nie brał pod uwagę scenariusza, w którym mistrzowie Polski odpadają z walki o tytuł. Nieoczekiwanie jednak gracze IHG zdołali poskromić Damiana "Luckera" Konefała i spółkę po trzech niezwykle zaciętych pojedynkach, tym samym kończąc ich marzenia o grze w finale.

AGO ROGUE 0:3 Illuminar Gaming
RGO 0:1 IHG
Sinmivak
Gangplank
LeQu
Camille
Lurox
Viego
Chris
Lee Sin
Chres
Viktor
Eścik
Orianna
Lucker
Varus
ZAMULEK
Ezreal
Pyrka
Thresh
xCharm
Leona

713 dni – tyle musieliśmy czekać na powrót Ultraligi na LANa. Pierwszą eliminację na rozgrywkach offline naszego podwórka po tak długiej przerwie zgarnął Lukas "Lurox" Thoma, który już w okolicach czwartej minuty posłał do piachu przeciwnego środkowego. To oraz kilkadziesiąt kolejnych sekund rywalizacji pokazało, że AGO ROGUE grające w studio będzie niezwykle ciężkim rywalem do złamania. Illuminar mimo wyrównania wyniku w zabójstwach i tak traciło względem swoich oponentów niespełna dwa tysiące sztuk złota.

Na nic jednak próby graczy spod szyldu Oka się zdały, a złoci medaliści sezonu wiosennego ciągle szukali możliwości na powiększenie przewagi. Nic więc dziwnego, że akademia Łotrzyków jeszcze przed wybiciem kwadransa miała już o cztery tysiące funduszy więcej niż drużyna czerwona. Kres IHG zbliżał się zatem nieubłaganie, a reprezentanci tej formacji mogli jedynie odliczać minuty do ostatecznej klęski, gdyż w żaden sposób nie mogli odpowiedzieć na zagrania wrogów.

Nieoczekiwanie po 25. minucie Krystian "Chris" Dobrzański i jego towarzysze zaczęli coraz lepiej odnajdywać się na mapie. W końcu potrafili znajdować korzystne wymiany, które dawały choć cień szansy na powrót. Co więcej, IHG było w stanie dopisać Barona na swoje konto, a niedługo później i Duszę Smoka Piekielnego. Doszliśmy do takie etapu rozgrywki, gdzie ewentualna przewaga w złocie nie grała już większej roli, a o losach batalii miała zaważyć jedna bójka. Tę mogliśmy obejrzeć nieopodal leża Nashora, gdzie gracze Illuminar unicestwili rywali, dokonując tym samym ogromnego zaskoczenia już na pierwszej mapie.

RGO 0:1 IHG
Sinmivak
Dr. Mundo
LeQu
Camille
Lurox
Xin Zhao
Chris
Viego
Chres
Karma
Eścik
Seraphine
Lucker
Jinx
ZAMULEK
Aphelios
Pyrka
Thresh
xCharm
Braum

W drugim pojedynku nieco dłużej musieliśmy czekać na starcie drużyn, ale gdy to się wydarzyło, to już na całego. Po szóstej minucie na dolnej alei rozpętała się prawdziwa wojna, z której z tarczą wyszli aktualni mistrzowie Polski. Wymiana była na tyle korzystna, że Lurox zgarnął na swoje konto trzy eliminacje, a dodatkowo dopisał jeszcze smoka do drużynowego dobytku. Z całego zamieszania skorzystał również duet AGO ROGUE, który zaraz po bójce zaczął dyktować warunki na linii.

Ponownie obserwowaliśmy dominację ze strony Luckera i jego brygady we wczesnym etapie rozgrywki, bowiem w okolicach 12. minuty mieli już o ponad trzy tysiące sztuk złota więcej niż rywale. Widać było gołym okiem, że RGO wyciągnęło szybko wnioski po poprzedniej nieoczekiwanej porażce i tym razem starało się lepiej kontrolować mecz w środkowej jego części. Leśnik złotych medalistów poprzedniej edycji rozgrywek błyskawicznie zapewnił zespołowi trzy smoki, dzięki czemu cała formacja mogła grozić oponentom prędkim podebraniem duszy.

Sytuacja kalka w kalkę z pierwszego meczu tej serii. Gracze zespołu niebieskiego ponownie poczuli się zbyt pewnie i ponownie ponieśli za to karę. IHG znów wróciło do spotkania i w pełni zniwelowało dotychczasowy deficyt w złocie. Mimo to w 32. minucie RGO zdołało zwyciężyć arcyważną walkę przy Baronie. Po zabiciu dwójki oponentów triumfatorzy zeszłego sezonu rozgrywek zgarnęli fioletowe wzmocnienie i pomknęli w stronę bazy rywala. Tam jednak ekipa Chrisa odparła atak i to ona błyskawicznie popędziła nacierać na wrogie struktury. Gracze AGO ROGUE nie zdążyli wrócić na plac boju, ponieważ przeciwnicy momentalnie rozbili ich Nexus.

RGO 0:1 IHG
Sinmivak
Jayce
LeQu
Camille
Lurox
Xin Zhao
Chris
Lee Sin
Chres
Twisted Fate
Eścik
Seraphine
Lucker
Jinx
ZAMULEK
Ezreal
Pyrka
Thresh
xCharm
Leona

Tym razem pierwsza krew przelała się bardzo szybko, gdyż już w trzeciej minucie Lurox zawitał na górnej alei i dzięki jego pomocy Jakub "Sinmivak" Rucki mógł rozpocząć mecz z zabójstwem na koncie. Po raz trzeci AGO ROGUE zaczęło budować sobie dość pokaźną przewagę, lecz jak pokazuje historia, ta mogła znów zostać szybko roztrwoniona. Niemniej mistrzowie Ultraligi wyglądali w końcu jakby mieli przebieg potyczki pod kontrolą.

Podobnie jak w poprzednim starciu RGO szybko uśmierciło trzy smoki, dzięki czemu gracze Illuminar ponownie zostali zmuszeni do walki dość wcześnie. To najwidoczniej jest im na rękę, ponieważ po raz kolejny byli w stanie w taki sposób przeprowadzić bójkę, aby przedłużyć nieco pozyskanie duszy przez przeciwników. Ekipa Luckera dwukrotnie podchodziła również pod Barona, ale za każdym razem musiała przerwać atak na potwora, bo IHG skutecznie przeszkadzało w przejęciu wzmocnienia.

Jeszcze przed trzydziestą minutą zawodnicy niebieskiej drużyny byli w stanie dorzucić do swojego dobytku Duszę Smoka Powietrznego. Po przejęciu kreatury obydwa zespoły zaczęły się przekomarzać, jednak bez większych konsekwencji. Dopiero pojawienie się Starszego Smoka podgrzało atmosferę i ponownie to walka o ten obiekt mogła zadecydować o losach potyczki. Wzmocnienie zgarnęło IHG i chwilę później do tego dopisało jeszcze Nashora.

AGO ROGUE kolejny raz stanęło przed bardzo trudnym zadaniem obrony bazy, a gracze Illuminar wyglądali jakby mieli zakończyć serię. Tak też się ostatecznie stało. Chris i spółka wtargnęli do bazy niebieskiej i zaczęli niszczyć wszystko, co stanęło na ich drodze. Wywiązała się wówczas decydująca walka, w której mistrzowie Polski nie zdołali wytrzymać naporu obrażeń. Oficjalnie Lucker i spółka nie będą mogli pokusić się o kolejny tytuł triumfatora Ultraligi.

Wielki finał letniego sezonu Ultraligi już jutro. Tam o tytuł mistrza aktualnej edycji rozgrywek zmierzą się reprezentanci PDW oraz Illuminar Gaming. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru.