STS
przedsezon 2022 riot lol
fot. Riot Games

Ulepszenie smoków, przedmiotów i run. Znamy plany Riotu na przedsezon 2022

Znamy już plany Riot Games na zbliżający się przedsezon w League of Legends. W ciągu ostatnich dwóch lat deweloperzy przewrócili rozgrywkę do góry nogami, wprowadzając zmiany w przedmiotach i stworach. Tym razem twórcy zapowiadają, że skupią się bardziej na ulepszeniu obecnego stanu gry niżeli wprowadzaniu kolejnych nowych pomysłów. Sprawdźmy zatem, czego możemy się spodziewać w […]

Znamy już plany Riot Games na zbliżający się przedsezon w League of Legends. W ciągu ostatnich dwóch lat deweloperzy przewrócili rozgrywkę do góry nogami, wprowadzając zmiany w przedmiotach i stworach. Tym razem twórcy zapowiadają, że skupią się bardziej na ulepszeniu obecnego stanu gry niżeli wprowadzaniu kolejnych nowych pomysłów. Sprawdźmy zatem, czego możemy się spodziewać w przedsezonie 2022.

Usprawnienie systemu smoków i przedmiotów

Zdaniem Riotu wprowadzenie Duszy Smoków i transformacji mapy spełnił swoją funkcję. Dzięki temu każda gra sprawia teraz wrażenie unikalnej i niepowtarzalnej. Deweloperzy chcą więc rozwinąć ten aspekt rozgrywki i analizują możliwości wprowadzenia nowych dodatków. Podczas tego procesu brane są pod uwagę dwa czynniki. Twórcy pragną stworzyć nowe elementy terenu. To ma wprowadzić jeszcze większe zróżnicowanie meczów i zmienić przebieg gier po transformacji. Drugim celem będzie rozbudowanie motywów związanych ze smokami, które je wzmacniają. Możemy się więc spodziewać zupełnie innych buffów ze strony tych stworów.

Ostatni przedsezon wprowadził dużo nowości w związku z reworkiem systemy przedmiotów. Riot przyznał się do odkrycia kilku luk w zmienionych itemach i analizuje ponownie niektóre obszary tego aspektu. Z zapowiedzi możemy się spodziewać, że liczba przedmiotów mitycznych dla supportów zostanie zwiększona. Dodatkowo legendarne komponenty, twórcy zapowiadają też ich ulepszenie. Szczególnie ich uwagę przykują itemy przeznaczone dla magów, zabójców i obrońców.

Przedsezon 2022 weźmie na tapet runy i nagrody

Deweloperzy nie mają złudzeń: pora ponownie przyjrzeć się systemowi run. Ich zdaniem (jak i wielu graczy) ścieżka inspiracji jest chaotyczna. Dlatego też będą chcieli poszerzyć możliwości wykorzystywania kluczowych wyborów. Możemy się więc spodziewać przeróbki run z tego drzewka oraz korekty wyważenia run drugorzędnych.

Ponadto zapowiadane są też zmiany w zdobywaniu nagród za eliminację bohaterów. Nie będą to jednak modyfikacje samego systemu, a dodanie kolejnych możliwości wyrównania szans w rozgrywce. Drużyna przegrywająca ma dostać więcej strategicznych opcji nadrobienia strat poprzez realizowanie osiągnięć. Riot zapowiada jednak, że mierzy się w tym aspekcie z opinią samych graczy i będzie monitorować ich komentarze wraz z wprowadzeniem tych nowości.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się też o nowych systemach, które przyniesie przedsezon 2022. Jednym z nich będą wyzwania. Zawodnicy będą nagradzani za wyjątkowe i zabawne, cokolwiek to znaczy, cele. Deweloperzy zdradzają, że przeanalizowali spektrum osiągnięć w LoL-u i stworzyli system, który je uwydatni. Wprowadzi on m.in możliwość śledzenia przez graczy swojego poziomu umiejętności i inwestycji, umożliwi wizualizację różnych aspektów naszej gry oraz zapewni nowe wyzwania. Wraz z tym w parze będzie szła też aktualizacja personalizacji postępów, o której Riot wspominał już jakiś czas temu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades jednak nie wystąpią w ESL Pro League, organizatorzy znaleźli zastępstwo

Na pięć dni przed startem nowego sezonu ESL Pro League doszło do nagłej, acz raczej spodziewanej zmiany na liście uczestników. Ostatecznie w najważnie...