Jesteśmy obecnie w okresie pomiędzy pierwszymi a drugimi otwartymi eliminacjami do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Korzystając więc z tej chwilowej przerwy, organizatorzy rozgrywek ogłosili listę ekip CS:GO, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie do etapu zamkniętego.

Cztery zaproszenia znalazły właścicieli

Co warto zaznaczyć, owe zaproszenia przyznawane były na podstawie pozycji zajmowanych w Rankingu Cybersportu. Dzięki temu przechodzić przez piekło otwartej drabinki nie będą musieli gracze, którzy dopiero co zamienili M1 EDEN na Tarczyński Protein Team – pomógł im w tym fakt, że we wspomnianym zestawieniu zajmują wysoką, ósmą lokatę. W czołowej dziesiątce znajdziemy również GGPredict VIXIT i The Lycans, które podobnie jak TPT uhonorowane zostały przepustką do zamkniętych eliminacji. Ostatni bilet zgarnęli natomiast spongeb0bs, czyli nieposiadający wsparcia organizacji zespół złożony z takich graczy, jak m.in. Kacper "Riczi Maszynka" Benc, Karol „REVxD” Zielińsk oraz Gabriel "gab" Jaroszuk.

Od jakiegoś czasu wiemy też, że o awans do krajowego czempionatu powalczą Ungentium oraz Dr Pepper Team. Drużyny te to laureaci pierwszych otwartych eliminacji, aczkolwiek o ile podopieczni Macieja "Luza" Bugaja po promocję sięgnęli pod swoją nazwą, tak Adam "discoStar" Zyśk i spółka na serwerze meldowali się pod tagiem McWrap Klasyczny, wspomagani przez dwóch zmienników, tj. Mateusza „MTZ-a” Malikowskiego i Mikołaja „Mikiego” Szemraja. Niemniej już jakiś czas temu potwierdzono, że skład przy okazji etapu zamkniętego powróci do zwyczajowego brandu.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Dr Pepper Team GGPredict VIXIT The Lycans spongeb0bs
Tarczyński Protein Team Ungentium el. otwarte el. otwarte

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 odbędą się 21 i 22 sierpnia. Wcześniej, bo 17 i 18 sierpnia rozegrane zostaną jednak drugie i jednocześnie ostatnie eliminacje otwarte, do których zapisy nadal są otwarte – wszyscy zainteresowani udziałem i walką o swoje miejsce w nadchodzącym sezonie ESL MP mogą rejestrować się pod tym adresem aż do 17 sierpnia do godziny 17:55.