STS
fot. Riot Games

Piąty uczestnik Worlds wyłoniony. Czy Liquid w końcu zagra w play-offach?

Weekendowe rozgrywki w najważniejszych ligach League of Legends na świecie sprawiły, że poznaliśmy już kilku uczestników Worlds 2021. Pewni występu na zawodach w Chinach są gracze Rogue, MAD Lions i DWG KIA. Dwóch reprezentantów na Mistrzostwach Świata w LoL-a ma jednak nie tylko Europa. Podobnie sytuacja wygląda w Ameryce Północnej. Awans już wcześniej zapewnili sobie […]

Weekendowe rozgrywki w najważniejszych ligach League of Legends na świecie sprawiły, że poznaliśmy już kilku uczestników Worlds 2021. Pewni występu na zawodach w Chinach są gracze Rogue, MAD Lions i DWG KIA. Dwóch reprezentantów na Mistrzostwach Świata w LoL-a ma jednak nie tylko Europa. Podobnie sytuacja wygląda w Ameryce Północnej. Awans już wcześniej zapewnili sobie 100 Thieves, a minionej nocy dołączył do nich Team Liquid.

Liquid pewne występu na MŚ w LoL-a

W miniony weekend w play-offach League of Legends Championship Series rozegrano dwie serie BO5. W pierwszej 100 Thieves zmierzyło się z Evil Geniuses. Złodzieje, pokonując Geniuszy Zła 3:2, zapewnili sobie miejsce na Worlds. Reprezentanci Liquid także zgarnęli zwycięstwo w drugiej rundzie drabinki wygranych. Nicolaj „Jensen” Jensen dobrze weszli w starcie z TSM-em, zgarniając dwa pierwsze triumfy. Później oddali punkt przeciwnikowi, lecz ostatecznie wygrali dość pewnie 3:1.

100T i Liquid są w takiej samej sytuacji – ekipy te zapewniły sobie bowiem miejsce przynajmniej w top 3 play-offów LCS. Amerykę Północną na Mistrzostwach Świata w League of Legends będą natomiast reprezentowały trzy najlepsze drużyny z tego turnieju. Kandydatów do ostatniego miejsca premiowanego awansem jest aż czterech. W gronie tym znajdziemy Immortals, TSM, Cloud9 i Evil Geniuses.

Dla Teamu Liquid będzie to czwarta w historii okazja, by zaprezentować się na MŚ w LoL-a. Organizacja na pewno nie wspomina jednak pozytywnie poprzednich edycji rozgrywek. Za każdym razem udział kończyła już na fazie grupowej. Czy w tym roku TL przełamie złą passę i zdobędzie awans do play-offów Worlds? Przekonamy się za kilka tygodni.

Kto wystąpi na Worlds 2021?

Dotychczas pięć formacji League of Legends zapewniło sobie awans na zmagania, w których stawką będzie Puchar Przywoływacza. Pewne jest, że Amerykę Północną będą reprezentować 100 Thieves i Team Liquid. Z kolei z Europy do Chin polecą Rogue i MAD Lions. Mistrzowskiego tytułu na pewno bronić będą natomiast zawodnicy DWG KIA. W najbliższych dniach poznamy kolejnych uczestników zawodów.

Data startu Worlds 2021 nie została póki co ujawniona. Wiadomo jedynie, że rozgrywki zakończą się 6 listopada, a ich finał zagości na obiekcie Universiade Sports Centre w Shenzhen. W sumie rozgrywki zagoszczą w pięciu chińskich miastach.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired Rogue

Inspired przeszedł samego siebie. Piątka tygodnia w LEC

Pierwsza runda fazy pucharowej League of Legends European Championship za nami. Podczas minionego weekendu MAD Lions oraz Rogue zapewniły sobie miejsc...