Kibice polskiego CS:GO z pewnością nie będą się dziś nudzić. Przed nami bowiem prawdziwy wysyp spotkań z udziałem rodzimych graczy. Start już o godzinie 12:00, podczas gdy koniec dopiero w godzinach wieczornych, warto więc zarezerwować sobie nieco czasu.

Początek marszu AGO po ESL Pro League

W tym wszystkim niewątpliwe warto zwrócić uwagę na x-kom AGO, gdyż zespół ten po raz kolejny rozpocznie marsz po upragnioną ESL Pro League. Przed popularnymi Jastrzębiami bowiem pierwszy mecz w nowej edycji ESEA Premier. Niemniej już na starcie na naszych rodaków czekać będzie niełatwy rywal, ponieważ tym będzie czwarta drużyna poprzedniej odsłony rozgrywek, LDLC OL. W tym miejscu warto przypomnieć, że podopieczni francuskiej organizacji mają z AGO pewne rachunki do wyrównania, ponieważ to właśnie Polacy w play-offach 37. sezonu zrzucili ich do drabinki przegranych. Od tego czasu minęły jednak długie dwa miesiące. W ich trakcie nadwiślański skład rozważał kadrowe ruchy, LDLC natomiast nabywało doświadczenia na Intel Extreme Masters Cologne. A teraz przyszła pora na kolejny bezpośredni pojedynek.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Mecze do wyboru, do koloru

Co ciekawe, AGO czeka dziś również mecz z BEZ ZP, czyli drużyną Denisa "seizeda" Kostina i Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa. A wszystko to w ramach IronWar Grand Prix, czyli rozgrywek o 30 tysięcy dolarów, w których wystąpią też eClub Brugge i Creative AVEZ. Gracze belgijskiej formacji podejmą Trasko Esports, zaś Ośmiornice zagrają z Nemigą Gaming. Ponadto przed nami kolejne spotkania Malta Vibes Knockout Series. Utrzymać się na powierzchni spróbuje MAD DOG'S PACT, którego rywalem będzie OFFSET Esports, podczas gdy wspomniane już Brugge zmierzy się z Lyngby Vikings. Godne uwagi będą też wydarzenia w European Development Championship Season 5, gdzie zaprezentuje się nam M1 EDEN. I jeżeli zespół ten po godzinie 12:00 pokona LDLC OL, to jeszcze dziś stanie naprzeciwko akademii Ninjasi n Pyjamas.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

18 sierpnia
12:00 M1 EDEN vs  LDLC OL BO1 transmisja
13:00 eClub Brugge vs  Lyngby Vikings BO3 transmisja
13:00 M1/LDLC vs  Young Ninjas BO3 transmisja
13:00 x-kom AGO vs  BEZ ZP BO3
16:00 MAD DOG'S PACT vs  OFFSET Esports BO3 transmisja
16:00 eClub Brugge vs  Trasko Esports BO3
19:00 x-kom AGO vs  LDLC OL BO3 transmisja
19:00 Creative AVEZ vs  Nemiga Gaming BO3