Eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO dobiegły końca. Tym samym poznaliśmy pełną listę ekipy, które już za chwilę staną do gry o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych.

Lycans i M1 zamykają stawkę

Po pierwszy w swojej historii awans do ESL MP sięgnęli The Lycans. Łukasz "Woocash" Olszowski i spółka wczoraj co prawda zostali doszczętnie zniszczeni przez ex-Pompa Team, ale mimo to nie załamali się. Zamiast tego do dzisiejszej potyczki z GGPredict VIXIT przystąpili mocno zmotywowani i w szczytowym okresie na Nuke'u prowadzili nawet 9:1. I chociaż potem rywale zaczęli sukcesywnie odrabiać swoje straty, to nie zdało się to na zbyt wiele, bo to Likaony były górą wynikiem 16:12. Jeszcze szybciej zakończyło się starcie na Vertigo, bo tam VIXIT nie potrafiło już realnie podjąć rękawicy i w efekcie przegrało 10:16, tracąc tym samym szansę na upragniony bilet do krajowego czempionatu.

Smakiem obejść się musiał również Dr Pepper Teamu, któremu po raz kolejny nie było dane dostać się do mistrzostw Polski. Tym razem podopieczni Maksa „trocha” Trochy okazali się słabsi od zespołu pozyskanego niedawno przez M1 EDEN. Także i w tym wypadku wszystko rozstrzygnęło się po zaledwie dwóch mapach, aczkolwiek warto nadmienić, że pierwsza z nich była niezwykle wyrównana. Na Overpassie bowiem mocno pachniało dogrywką, a M1 uniknęło jej dopiero rzutem na taśmę, wygrywając 16:14. O wiele mniej emocji przyniósł Nuke, bo tam padł wynik 16:10, dzięki któremu to właśnie Szymon "Crityourface" Pluta pojawią się w kolejnym sezonie ESL MP.

Lista uczestników ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 prezentuje się następująco:

Anonymo Esports Dolej Miodu HONORIS The Lycans
M1 EDEN MAD DOG’S PACT ex-Pompa Team Tarczyński Protein Team
Ungentium Wisła All iN!

ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 w CS:GO ruszają już 30 sierpnia. Przez kolejne tygodnie dziesięć formacji walczyć będzie o cztery miejsca na lanowych finałach w Katowicach. To właśnie tam rozegra się decydujący etap walki o główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz bilet na Intel Extreme Masters Katowice 2022.