STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Woda jest mokra, niebo niebieskie, a Adam najlepszym debiutantem letniego splitu LEC

Adam „Adam” Maanane został wybrany najlepszym debiutantem letniego splitu League of Legends European Championship 2021. Zaskoczenia oczywiście brak, bo toplaner Fnatic wyróżniał się na tle innych żółtodziobów. I to zarówno w aspektach indywidualnych, jak i drużynowych.

CZYTAJ TEŻ:
Z drugiej dywizji LFL na Worldsy w rok. Fenomenalny Adam

Adam przed Markoonem

W głosowaniu, które odbyło się w przerwie między fazą zasadniczą i play-offami, Adam wyraźnie wyprzedził Marka „Markoona” van Woensela, który w trakcie sezonu trafił do wyjściowej piątki EXCEL ESPORTS. Holenderski leśnik zyskał uznanie w oczach ekspertów, bo aż siedemnastokrotnie przyznano mu największą liczbę punktów. To jednak niewiele w porównaniu z Maanane, który został wybrany najlepszym debiutantem splitu przez trzydziestu siedmiu głosujących. I to jeszcze przed etapem pucharowym LEC, w którym Fnatic przy niemałym udziale Adama przedarło się przez drabinkę przegranych do czołowej trójki i awansowało na Worlds 2021.

Adam dołączył do Fnatic po wiosennym splicie, który spędził w rodzimym Karmine Corp. Wspólnie z m.in. Jakubem „Cinkrofem” Rokickim Maanane najpierw podbił krajowe podwórko, a następnie zachwycił na międzynarodowej arenie, wygrywając European Masters. Świetna forma Francuza sprawiła, że trafił do obozu Pomarańczowo-Czarnych, a otrzymanej wówczas szansy bez dwóch zdań nie zmarnował. Już jutro w swoim pierwszym splicie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym powalczy o awans do finału.

Mecz Fnatic z Rogue w sobotę o 17:00. Pełny harmonogram oraz transmisję z LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zbrodnia i kara. ESIC zawiesiło HUNDENA na dwa lata!

Trwające od kilku tygodni zamieszanie związane z osobą Nicolaia „HUNDENA” Petersena znalazło swój finał. Duńczyk, który ledwie kilka miesięcy temu zak...