To już pewne – przygoda Evil Geniuses z 14. sezonem ESL Pro League zakończy się na fazie grupowej. Michał "MICHU" Müller i spółka wczoraj po raz czwarty z rzędu musieli uznać wyższość swoich rywali i nie mają już żadnych szans na awans do play-offów. Co więcej, na pewno będą oni finiszować na ostatnim miejscu w grupie C.

NAVI za mocne dla Evil Geniuses

Tym razem drużyna Polaka poległa w starciu z najlepszą drużyną świata, czyli Natus Vincere. Niemniej jeszcze na pierwszej mapie, Inferno, podopieczni amerykańskiej organizacji starali się stawiać zdecydowany opór wyżej notowanemu rywalowi i do pewnego momentu nawet im to wychodziło. Ba, po dziewiętnastu rundach to MICHU wraz z kolegami prowadzili 10:9! Potem jednak punktowało już głównie NAVI, które ostatecznie zatriumfowało 16:12. Takich emocji nie przyniósł nam natomiast Nuke, bo tam ekipa Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva od początku do końca kontrolowała przebieg wydarzeń na serwerze, wygrywając 16:7. Tm samym cały mecz zamknął się wynikiem 2:0 na korzyść graczy z Europy Wschodniej. A Müller? Cóż, ponownie zawiódł, osiągając identyczne statystyki, jak trener EG, Damian "daps" Steele.

Rezultat 2:0 padał również w dwóch pozostałych poniedziałkowych spotkaniach. Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci mousesports, którzy po dwóch zaciętych pojedynkach ograli ostatecznie rozpędzające się Fnatic. Z kolei FaZe Clan nie miał większych problemów z rozprawieniem się z BIG. Spora w tym zresztą zasługa Olofa "olofmeistera" Kajbjera, który na Inferno przypominał siebie z najlepszych lat. Doświadczony Szwed ustrzelił aż 30 fragów i o osiem eliminacji wyprzedził drugiego najlepszego pod tym względem Finna "karrigana" Andersena. FaZe natomiast zwyciężyło 16:9, dokładając drugą wygraną do wcześniejszego 16:7 na Duście2.

Komplet poniedziałkowych wyników ESL Pro League:

30 sierpnia

Grupa C

13:30 mousesports 2:0 Fnatic Mirage 16:10
Nuke 19:16
16:45 Natus Vincere 2:0 Evil Geniuses Inferno 16:12
Nuke 16:7
20:00 BIG 0:2 FaZe Clan Dust2 7:16
Inferno 9:16

Grupowe ostatki

Na kolejkę przed końcem sytuacja w grupie C nadal jest napięta. Tak naprawdę tylko Evil Geniuses nie walczy już o nic więcej niż honor. Pozostałe pięć drużyn nadal zaś liczy się w walce o awans do fazy pucharowej i dopiero dziś ich los zostanie przypieczętowany. Przy okazji czekają nas też naprawdę ciekawe mecze, w tym m.in. pojedynek pomiędzy Natus Vincere a FaZe Clanem, którego stawką będzie bezpośredni awans do ćwierćfinału. Równolegle swoje boje toczyć będą również dwie niemieckie organizacje, tj. BIG oraz mousesports. Jeżeli zaś chodzi o MICHA i spółkę, to oni spróbują zachować twarz podczas meczu z Fnatic. Ale łatwo nie będzie, bo pomarańczowo-czarni muszą wygrać, jeżeli chcą dostać się  do play-offów.

Wtorkowy harmonogram ESL Pro League:

31 sierpnia

Grupa C

20:00 Natus Vincere vs FaZe Clan BO3
20:00 BIG vs mousesports BO3
20:00 Evil Geniuses vs Fnatic BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 14 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.