Przed nami kolejny dzień zmagań drużyn rywalizujących w bieżącej edycji European Masters. Wczoraj obydwie formacje reprezentujące Ultraligę triumfowały podczas swoich spotkań. Dziś ponownie dwa zespoły z naszego podwórka zawalczą o punkty – AGO ROGUE o swoje pierwsze, a PDW kolejne. Poza tym w EU Masters znów zobaczymy w akcji między innymi Misfits Premier z czterema Polakami w składzie oraz Karmine Corp Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego.


Wszystko o European Masters 2021 Summer:


AGO ROGUE po pierwszy triumf w EU Masters

Środowe starcia otworzy grupa A, która wczoraj miała jednodniową przerwę. Jako pierwsi na Polach Sprawiedliwości zameldują się reprezentanci Anorthosis Famagusta Esports oraz Misfits Premier. Zespół Tobiasza "Agresivoo" Ciby zdobył już swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając w poniedziałek z Damianem "Luckerem" Konefałem i spółką. Przedstawiciele Greek Legends League polegli natomiast dotychczas w batalii z UCAM Esports Club. Nie inaczej zapowiada się i wynik dzisiejszej potyczki, bowiem szkółka Królików jest w tym zestawieniu ewidentnym faworytem.

Zaraz po tym meczu do gry wejdą przedstawiciele AGO ROGUE i wspomnianego już UCAM. Przed byłymi mistrzami EU Masters twardy orzech do zgryzienia. Przecież zawodnicy na co dzień występujący w SuperLidze nie należą do łatwych przeciwników. Jakby jednak nie patrzeć, to wicemistrzowie LVP są bezpośrednim rywalem w walce o awans do kolejnego etapu zawodów dla AGO ROGUE. Zwycięstwo ekipy Luckera byłoby zatem na wagę złota.

CZYTAJ TEŻ:
Szczegóły patcha 11.18. Ogrom zmian w League of Legends

Mistrzowie Polski kontra zaskoczenie Prime League

W grupie B sytuacja na razie nie wygląda zaskakująco. Gracze Movistar Riders i PDW zgarnęli pierwsze wygrane podczas meczów otwarcia i dziś po raz kolejny będą ostrzyli sobie zęby na komplet punktów. Jako pierwsi o cenne oczka zawalczą przedstawiciele ligi hiszpańskiej, a tym przyjdzie zmierzyć się z Tricked Esports. Nie trudno wskazać tutaj kandydata do zwycięstwa, choć każdy kto oglądał miniony sezon Northern League of Legends Championship wie, że mistrzowie rozgrywek potrafią zamieszać.

My jednak bardziej wyczekujemy następnego pojedynku, w którym w szranki staną PENTA 1860 Damiana "Arcesa" Osucha oraz zespół Mateusza "Czajka" Czajki. Reprezentanci Ultraligi w dominującym stylu zadebiutowali na EUM i dziś z pewnością będą chcieli powtórzyć sukces. Trzeba jednak mieć się na baczności, gdyż nieoczekiwani triumfatorzy sezonu regularnego Prime League przyzwyczaili nas już do sprawiania niespodzianek.

Czy Cinkrof i spółka zachowają czyste konto?

Na sam koniec dnia czekają nas starcia w zbiorze sygnowanym literką D. Tu na początek przyjdzie nam obejrzeć potyczkę Karmine Corp z Macko Esports z Sebastianem "Sebekxem" Smejkalem na czele. Aktualni mistrzowie EU Masters nie zwalniają tempa i jak dotychczas są niepokonani. Nie zapowiada się również na ewentualne przerwanie tej dobrej passy, gdyż drużyna polskiego midlanera nie znalazła dotychczas recepty na zwycięstwo, choć w obydwu minionych starciach była o krok od triumfu. Mimo to prawdopodobnie będzie to typowy pojedynek Dawida z Goliatem.

Środowy wieczór zamknie mecz pomiędzy mousesports i Vodafone Giants. Mecz, który rozstrzygnie aktualny remis, gdyż zarówno brygada Pawła "Czekolada" Szczepanika jak i mistrzowie LVP zgromadzili na swoich kontach po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Nie sposób jednak jasno wytypować tutaj ekipę mającą większe szanse na sukces. Nie pozostaje nam w takim razie nic innego, jak tylko zjawić się o godzinie 21:30 przed odbiornikami i sprawdzić, kto zakończy ten dzień z uśmiechem na twarzy.

Harmonogram trzeciego dnia fazy grupowej EU Masters Summer 2021:

1 września
16:30 Anorthosis Famagusta Esports vs Misfits  Premier BO1
17:30 AGO ROGUE vs UCAM Esports Club BO1
18:30 Movistar Riders vs Tricked Esport BO1
19:30 PENTA 1860 vs PDW BO1
20:30 Macko Esports vs Karmine Corp BO1
21:30 mousesports vs Vodafone Giants BO1

Pierwszy pojedynek niezmiennie rozpocznie się o godzinie 16:30. Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.