Kolejny zawodnik z Polski dołączył do prestiżowej FACEIT Pro League. Tym razem padło na reprezentującego na co dzień barwy Izako Boars Karola "Enzo" Lasotę, który okazał się najlepszy podczas sierpniowych zmagań w FPL Challenger.

Polak na szczycie tabeli FPL Challenger

23-latek w trakcie minionego miesiąca rozegrał w sumie 107 spotkań na drugim poziomie rozgrywkowym, z czego wygrał 68. To wszystko przełożyło się na 64% win ratio oraz 2039 punktów, dzięki którym polski strzelec znalazł się na szczycie tabeli Challengera. To z kolei dało mu przepustkę do Pro Ligi, w której dane mu będzie rywalizować z przedstawicielami europejskiej czołówki. Poza nim awans do wyższej dywizji uzyskał również Filip "DEPRESHN" Jarkić – 18-letni Chorwat związany z bałkańską formacją Marten Gaming. Ten rywalizację w FPL-u zakończył z dorobkiem niewiele mniejszym niż Enzo, bo liczącym 2008 punktów.

Drugim najwyżej notowanym Polakiem obok Lasoty był Brajan „dgl” Lemecha z Dolej Miodu. 18-latek wygrał 66 ze 118 spotkań i zdobył tym samym 1901 punktów. To dało mu 4. miejsce i nie zapewniło mu przepustki do FPL-a, a tylko nagrodę pieniężną w postaci 250 dolarów. Niżej finiszowali natomiast m.in. Martin "maaryy" Nakonieczny, Łukasz „mwlky” Pachucki, Patryk "ponczek" Wites, Dominik "GruBy" Świderski oraz Piotr "nawrot" Nawrocki.