Wczoraj otrzymaliśmy wstępną zapowiedź najbliższej aktualizacji League of Legends, a dziś poznaliśmy szczegóły. Patch 11.18 do LoL-a, który do gry trafi w przyszłym tygodniu, wprowadzi ogromną liczbę zmian. Bedą buffy, będą nerfy, będą też poprawki, które Riot Games określiło jako "dostosowania". Lepiej już teraz zapoznać się z konkretami.

Jakie nerfy przyniesie patch 11.18?

Jeszcze wczoraj na liście bohaterów, którzy mają zostać znerfieni było dziewięciu czempionów. Postanowiono jednak, że z uwagi na planowane poprawki dla Renektona i Jayce'a, osłabiona zostanie także Camille. W Pustynnego Rzeźnika będzie dawało krótszego stuna. Jayce będzie miał niższą bazową liczbę AD, zaś u Camille zwiększony zostanie cooldown pasywki. Patch 11.18 przyniesie także sporo innych nerfów, których szczegóły znajdziecie poniżej.

Dr Mundo i Draven otrzymają buffy

Przejdźmy do wzmocnionych bohaterów League of Legends. I w tym przypadku liczba czempionów znajdujących się na liście uległa zmianie. Zapowiadano buffy dwudziestu trzech postaci, a tymczasem pięć z nich przeniesiono do grona dostosowywanych.

Sporo zmian czeka Dr Mundo, którego Q będzie zadawało więcej obrażeń w dżungli, a ponadto zmieni się leczenie po wykorzystaniu ultimate'a. Mocniejszy jako dżungler będzie też Zed, którego umiejętność pasywna będzie gwarantowała więcej obrażeń przeciwko stworom. Warto też rzucić okiem na to, co czeka Dravena. Najbliższa aktualizacja LoL-a ma sprawić, że umiejętność ostateczna Wielkiego Oprawcy będzie eliminowała przeciwników pod warunkiem, że po dostaniu nią ich liczba punktów zdrowia będzie niższa od liczby ładunków Ligi Dravena.

Ani buff, ani nerf

Poprawki bohaterów, które nie trafiły ani do grupy nerfów, ani buffów, zostawiliśmy na koniec. Tu znalazło się miejsce m.in. dla Fizza, którego W zada więcej obrażeń, a dodatkowo ważne zmiany dotkną jego R. Z kolei Qiyana będzie miała mniejszą regenerację zdrowia i znerfione E, ale za to Q zada dodatkowe obrażenia stworom.

Dodatkowe zmiany

Czekają nas też dwie zmiany systemowe. Drapieżnik będzie trwał krócej o 0,5 sekundy, ale za to w tym czasie zapewni o 15% więcej szybkości poruszania się. Obniżona zostanie też cena Umbral Glaive'a i zmniejszony zostanie jego poziom Destrukcji.

Patch 11.18 trafi do League of Legends już w przyszłym tygodniu. Planowo aktualizacja ma pojawić się na serwerach 9 września 2021 roku.