Przez pierwsze lata swojego istnienia Astralis związane było wyłącznie ze sceną Counter-Strike'a. Z czasem jednak włodarze organizacji postawili na ekspansję i w ostatnich miesiącach poszerzyli swoją działalność o dywizje League of Legends czy też FIFY. Na tym jednak nie koniec, bo teraz formacja spod znaku czerwonej gwiazdy wchodzi na nowe, nieznane dotychczas pole.

Astralis z nową dywizją i w nowym zakątku świata

Od teraz Astralis obecne będzie również na scenie Rainbow Six: Siege w Ameryce Północnej. Tym samym organizacja po raz pierwszy w swojej historii rozpocznie działalność poza Europą, co jest następstwem przejęcia pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Disrupt Gaming. Astralis stało się bowiem właścicielem całego zaplecza funkcjonującego za oceanem, angażując również kluczowe osoby związane dotychczas z Disrupt. W ten sposób powstała nowa spółka, Astralis US Inc., która będzie mieć swoją siedzibę w Las Vegas, a która odpowiedzialna będzie za działania właśnie na rynku północnoamerykańskim – w tym również za funkcjonowanie dywizji R6. W tej znaleźli się dotychczasowi reprezentanci DG, którzy po dwóch z trzech etapów okupują w tabeli North American League miejsce szóste na dziewięć możliwych.

Rozszerzenie naszej działalności na Amerykę Północną i wejście do północnoamerykańskiej ligi Rainbow Six to dla nas wielkie wydarzenie. Chcemy przynieść fanom Rainbow Sixa coś nowego i ekscytującego, a jednocześnie chcemy też dać kibicom Astralis z całego świata nowy zespół w grze i rozgrywkach, które zapewniają rozrywkę oraz rywalizację na bardzo wysokim poziomie – przyznał Jakob Lund Kristensen założyciel i CRO organizacji. – W Astralis chodzi o to, by czerpać z gamingu pozytywy. Chodzi o rozrywkę i zaangażowanie globalnej, stale rosnącej publiki na bazie filozofii pozytywnego profesjonalizmu na oraz poza serwerem. Naszym celem zawsze jest rozwój, niezależnie od tego, czy chodzi o nasze cyfrowe kanały, nasze centra gamingowe, czy też o samych graczy, zespoły i całą organizację. Poprzez wejście na rynek północnoamerykański i scenę Rainbow Six dostarczymy fanom jeszcze więcej tego, co mamy do zaoferowania jako lider światowego esportu – dodał.

Skład dywizji Rainbow Six: Siege w Astralis:

  • Alexander "Retro" Lloyd
  • Aaron "Shuttle" Dugger
  • Jack "J9O" Burkard
  • David "iconic" Ifidon
  • Matthew "Dpfire" Macway
  • Kevin "Easilyy" Skokowski – trener