STS
fot. Riot Games/Wojciech Wandzel

Kolejne bilety na Worlds rozdane. Dwie organizacje zadebiutują na mistrzostwach świata

Z każdym kolejnym dniem na liście uczestników Mistrzostw Świata w League of Legends widnieje coraz mniej znaków zapytania. Wczoraj do grona ekip, które pojawią się na nadchodzących Worlds 2021, dołączyły kolejne trzy formacje.


Wszystko o Worlds 2021:


Starzy wyjadacze i dwóch debiutantów

Tak więc pewne jest, że na najważniejszym turnieju nie zabraknie starych wyjadaczy, czyli Unicorns of Love. Popularne Jednorożce obecne były już na dwóch ostatnich odsłonach Worldsów, aczkolwiek nie zawojowały ich. Teraz będą miały jednak okazję, by poprawić swoje dotychczasowe osiągi, a wszystko dzięki wywalczeniu mistrzostwa League of Legends Continental League. Kirill „AHaHaCiK” Skvortsov i spółka od samego początku uważani byli za głównych faworytów do tytułu, ale w drugiej rundzie play-offów niespodziewanie przegrali z CrowCrowd. Mimo to udało im się pozostać na powierzchni, a w późniejszym wielkim finale wziąć również rewanż na swoich pogromcach. Łatwo jednak nie było, bo o wyniku decydującego meczu przesądziło aż pięć potyczek, po których to UoL po raz piąty z rzędu sięgnęło po tytuł najlepszej drużyny w regionie CIS.

Po raz pierwszy w historii na mistrzostwach świata pojawią się natomiast RED Canids. Organizacja ta na scenie LoL-a obecna jest już od pięciu lat, ale dotychczas tylko raz mogła świętować czempionat Circuit Brazilian League of Legends. Wczoraj jednak Brazylijczycy zdobyli je po raz drugi, pokonując w wielkim finale wynikiem 3:1 Rensga Esports, czyli pogromców paiN Gaming. Co ciekawe, na Worlds zadebiutuje również Galatasaray Esports. Podopieczni stambulskiego klubu sportowego już w fazie zasadniczej pokazali swoje wysokie aspiracje, a w play-offach tylko je potwierdzili. Zespół Lwów pokonał bowiem zarówno Beşiktaş Esports, jak i NASR Turkey, dzięki czemu został czempionem Turkish Championship League.

Lista uczestników Worlds 2021:


Turniej główny
100 Thieves DWG KIA EDward Gaming Fnatic
FPX Gen.G Esports Team Liquid MAD Lions
PSG Talon ⁠Royal Never Give Up T1 TBD

Faza play-in
Beyond Gaming Cloud9 Galatasaray Esports Hanwha Life Esports
Infinity Esports PEACE RED Canids Rogue
Unicorns of Love TBD TBD TBD

Na ten moment data startu tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends pozostaje nieznana. Warto jednak pamiętać, że zaledwie kilka dni temu impreza została oficjalnie przeniesiona z Chin do Europy, co w oczywisty sposób może sprawić, iż zmagania odbędą się później, niż miało to zwyczajowo miejsce. Przypomnijmy, że od wielu lat Worldsy organizowane są między wrześniem a listopadem, aczkolwiek nie wiadomo, czy i tym razem organizatorom uda się zmieścić w tym przedziale.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

bejott zostaje w Wiśle na kolejny sezon

Premiera nowej odsłony gry FIFA dosłownie już za chwilę, a to oznacza, że za moment rozpocznie się też nowy sezon esportowych zmagań. Dziś wiemy już j...