Coraz więcej mówi się o zmianach w szeregach G2 Esports i to nie tylko wśród zawodników. Jedna z plotek transferowych głosi, że Fabian "Grabbz" Lohmann nie będzie dłużej szkoleniowcem Samurajów. Taką informację podał portal Esportmaniacs, a jedną z pierwszych osób, które o tym wspomniały był Polak – Pi0run123 na twitterze. GrabbZ wciąż ma ważny kontrakt z G2, który wygasa w listopadzie 2022 roku.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Koniec wspólnej przygody? GrabbZ i G2 na rozstaju dróg

Obie strony mają mieć swoje powody do przerwania współpracy. Z jednej strony organizacja podobno nie jest zadowolona z wyników drużyny po zakontraktowaniu Martina "Rekklesa" Larssona. Nic w tym dziwnego. Z formacji wygrywającej regularnie League of Legends European Championship i dostającej się do ścisłej czołówki najlepszych ekip na świecie, nagle Samuraje nie tylko nie zdołały podnieść pucharu mistrza Europy, ale także nie zakwalifikowały się na Worlds. GrabbZ z drugiej strony również miał być nieusatysfakcjonowany pracą w organizacji.

W marcu tego roku szkoleniowiec miał usiąść wraz z włodarzami do omówienia przedłużenia kontraktu. Po tym, jak odmówił propozycji G2, organizacja miała zdecydować się na pozyskanie Snga "Nelsona" Yi-Weia. Jak twierdzi portal Esportmaniacs, decyzja ta zapadła bez konsultacji z głównym trenerem i analitykiem Christopherem "Duffmanem" Duffem. To miało doprowadzić do pogorszenia się relacji na linii organizacja-sztab szkoleniowy.

Nelson to doświadczony szkoleniowiec, znany ze swojej ogromnej znajomości gry. Do G2 Esports przychodził, aby wnieść do europejskiej drużyny nową perspektywę i zaimplementować chiński styl rozgrywki. Zmiany były dostrzegalne gołym okiem, jednak to nie wystarczyło. I tak oto żyjemy w świecie, w którym Samuraje nie zagrają na Worlds. Po zakończeniu sezonu G2 podobno nie chciało przedłużać kontraktu GrabbZa.

Niemiec dołączył do organizacji w 2017 roku po rozstaniu z Roccat. Według źródeł, na które powołuje się hiszpański portal, wiele klubów jest zainteresowanych pozyskaniem trenera.