STS
fot. Riot Games

Lista uczestników Worlds 2021 niemal kompletna. Czekamy już tylko na Wietnam

W niedzielne popołudnie kolejne dwie ekipy zagwarantowały sobie bilety na Mistrzostw Świata w League of Legends. Tym razem padło na zespoły wyłonione podczas regionalnych finałów w Chinach oraz Japonii.


Wszystko o Worlds 2021:


Wietnam w stanie zawieszenia

W Państwie Środka już dwa dni temu świętować mogło Royal Never Give Up, które w meczu górnej drabinki pokonało Team WE. Przegrani jednak pozostali w grze o Worlds, o które przyszło im stoczyć ostateczny bój właśnie dziś. Dodajmy, że był to bój przegrany – tym razem trzecia ekipa letniego splitu musiała w stosunku 1:3 uznać wyższość LNG Esports. Tym samym to właśnie podopieczni Wanga „YiLa” Liang-Yi po raz pierwszy w swojej historii pojadą na mistrzostwa świata. Na tych już dwukrotnie był natomiast drugi dzisiejszy laureat, czyli DetonatioN FocusMe. Niemniej przed rokiem Shunsuke „Eviego” Murase i spółki na turnieju zabrakło i powracają dopiero teraz. A wszystko dzięki pogromowi zafundowanemu w niedzielnym, decydującym meczu z Rascal Jester.

Tak więc lista uczestników tegorocznej odsłony Worldsów jest już niemal kompletna. Niemal, bo nadal nie wiemy, kogo na najważniejszą imprezę roku wyśle Wietnam i czy w ogóle formacje z tego kraju na imprezę przybędą. Wszak letni split Vietnam Championship Series z powodu zawirowań związanych z COVID-19 ostatecznie się nie odbył. Nie wiadomo więc, w jaki sposób miałyby w tej sytuacji zostać wyłonione drużyny nagrodzone awansem. Przypomnijmy, że przed rokiem ekip z VCS w ogóle na mistrzostwach świata zabrakło, co było związane z sytuacją pandemiczną na świecie. Czy podobnie będzie i tym razem? I co wówczas ze zwolnionymi slotami? Na ten moment brakuje informacji na ten temat.

Lista uczestników Worlds 2021:


Turniej główny
100 Thieves DWG KIA EDward Gaming Fnatic
FPX Gen.G Esports Team Liquid MAD Lions
PSG Talon ⁠Royal Never Give Up T1 TBD

Faza play-in
Beyond Gaming Cloud9 DetonatioN FocusMe Galatasaray Esports
Hanwha Life Esports Infinity Esports LNG Esports PEACE
RED Canids Rogue Unicorns of Love TBD

Na ten moment data startu tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends pozostaje nieznana. Warto jednak pamiętać, że zaledwie kilka dni temu impreza została oficjalnie przeniesiona z Chin do Europy, co w oczywisty sposób może sprawić, iż zmagania odbędą się później, niż miało to zwyczajowo miejsce. Przypomnijmy, że od wielu lat Worldsy organizowane są między wrześniem a listopadem, aczkolwiek nie wiadomo, czy i tym razem organizatorom uda się zmieścić w tym przedziale.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy poznali grupowych rywali podczas Fantasyexpo EU Champions

Jak dotychczas żadna z rodzimych formacji nie była w stanie zaznaczyć swojej obecności na organizowanych pod szyldem BLAST Premier imprezach. Ale kto...