Za nami już ostatni dzień etapu grupowego European Masters Summer 2021. Znamy zatem ostatnich uczestników nadchodzących play-offów, rywalizujących dotychczas w grupie A. Niestety mamy złą wiadomość dla fanów Ultraligi – wśród nich zabraknie AGO ROGUE. Akademia Łotrzyków straciła swoje szanse na awans głównie przez niespodziewaną porażkę z Anorthosis Famagustą. Całe szczęście w przyszłej fazie turnieju zobaczymy reprezentantów Misfits Premier, którzy mimo potknięcia z UCAM Esports Club zdołali zwyciężyć resztę spotkań.

Zaskakujący początek dnia i wątpliwe nadzieje RGO

Pierwsze dwa pojedynki wtorkowego popołudnia i już dwie dość poważne niespodzianki, które mocno zamieszały w układzie tabeli. Jako pierwsi nieoczekiwanie zwyciężyli reprezentanci UCAM, łamiąc dotychczas bezbłędną akademię Królików. Zaraz po tym meczu na Summoner's Rifcie zameldowali się zawodnicy AGO ROGUE oraz Anorthosis. Początkowo wydawało się, że Damian "Lucker" Konefał i spółka trzymają rękę na pulsie, lecz wszystko zmieniło się wraz z wyłapaniem trójki naszych rodaków nieopodal leża Barona. RGO nie zdołało odpowiedzieć na agresję rywala i było zmuszone do powrotu z tego starcia na tarczy.

AGO ROGUE nie zeszło z placu boju, a w kolejnej potyczce zmierzyło się z UCAM. Wicemistrzowie SuperLigi co ciekawe zostali wręcz rozszarpani przez podopiecznych Johana "Klaja" Olssona, a dzięki takiemu obrotowi spraw sytuacja w zbiorze była nadal w pełni otwarta. Dalsze losy grupy A były zależne od wyników dwóch następnych batalii z udziałem Anorthosis Famagusty. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził, gdyż zarówno w pierwszej potyczce przeciwko Misfits Premier, jak i w drugiej z UCAM nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego i wedle oczekiwań reprezentanci Greek Legends League polegli.

Woolite i spółka na szczycie

Porażki brygady Giannisa "Dom1nanta" Vorgazlisa rozstrzygnęły już wszystko – Misfits Premier i UCAM z awansem, AGO ROGUE oraz Anorthosis bez. Zatem ostatnia potyczka dzisiejszego dnia pomiędzy reprezentantami Ultraligi a Pawłem "Woolitem" Pruskim i jego towarzyszami nie zmieniała już nic w związku z promocją do kolejnego etapu zmagań. Była ona jednak bardzo istotna dla zespołu z czterema Polakami w składzie, bo ponosząc ewentualną porażkę ten zmuszony byłby do rozegrania dogrywki z członkami hiszpańskiej organizacji o pierwsze miejsce w zbiorze. To koniec końców nie było potrzebne, gdyż Misfits Premier, mimo znacznych kłopotów, zdołało zgarnąć piąte zwycięstwo w zbiorze i tym samym zakończyć rywalizacje na najwyższej lokacie.

Wyniki dzisiejszych meczów EU Masters 2021 Summer:

7 września
16:30 UCAM Esports Club 1:0 Misfits  Premier BO1
17:30 AGO ROGUE 0:1 Anorthosis Famagusta Esports BO1
18:30 AGO ROGUE 1:0 UCAM Esports Club BO1
19:30 Anorthosis Famagusta Esports 0:1 Misfits  Premier BO1
20:30 Anorthosis Famagusta Esports 0:1 UCAM Esports Club BO1
21:30 AGO ROGUE 0:1 Misfits  Premier BO1

Ostateczna klasyfikacja grupy A:

Grupa A
# Drużyna M W P
1. Misfits Premier 6 5 1
2. UCAM Esports Club 6 4 2
3. AGO ROGUE 6 2 4
4. Anorthosis Famagusta Esports 6 1 5

PDW zmierzy się z Melonikiem w ćwierćfinałach

Zaraz po zakończeniu ostatniego meczu fazy grupowej European Masters rozlosowano pary nadchodzących spotkań ćwierćfinałowych. Nasze oczy oczywiście skierowane są na jedynego pozostałego ultraligowego reprezentanta, czyli PDW. W pierwszym starciu mistrzowie Polski podejmą triumfatorów zeszłego sezonu Prime League – BIG. Drużyna Mateusza "Czajka" Czajki ma zatem idealną okazję pomścić Illuminar Gaming, które zakończyło zmagania w grupie C na trzeciej lokacie. To będzie można obejrzeć już w piątek o godzinie 18:00.

Co ciekawe każdego dnia będziemy mieli okazję kibicować zespołowi z polskim akcentem w szeregach. Już w czwartek Karmine Corp Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego stanie w szranki z UCAM i rozpocznie swoją podróż po obronę tytułu mistrza EU Masters. Pierwszy dzień weekendu umili nam starcie podopiecznych Pawła "delorda" Szabli z Movistar Riders. Tydzień zamknie natomiast pojedynek z udziałem Misfits Premier, które będzie musiało stawić czoła mistrzom LVP – Vodafone Giants.

Harmonogram ćwierćfinałów EU Masters 2021 Summer:

9 września
18:00 Fnatic Rising vs Movistar Riders BO5
10 września
18:00 BIG vs PDW BO5
11 września
18:00 UCAM Esports Club vs Karmine Corp BO5
12 września
18:00 Misfits Premier vs Vodafone Giants BO5

Ćwierćfinały turnieju rozpoczną się już w najbliższy czwartek, więc czeka nas zaledwie jeden dzień przerwy. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących EU Masters możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: