Dzień przerwy po końcu fazy grupowej European Masters już za nami. Dziś zatem czeka nas pierwsze starcie w ramach play-offów imprezy. W boju o miejsce w półfinale weźmie udział Movistar Riders oraz Fnatic Rising. Obydwie ekipy przeszły długą drogę od etapu play-in, poprzez grupy, aż do ścisłej ósemki. Przed startem spotkania to brązowi medaliści SuperLigi są typowani jako faworyci starcia, jednak podopieczni Pawła "delorda" Szabli z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą.

Ekipa delorda przed ogromną szansą

Obydwie formacje miały już okazję zmierzyć się ze sobą właśnie podczas play-inów EU Masters. Zespoły rywalizujące wówczas w zbiorze B zgromadziły taką samą liczbę punktów, toteż niezbędne było przeprowadzenie dogrywki. W niej lepsza okazała się brygada Nubara "Maxlore'a" Sarafiana. Movistar pewnie zwyciężyło później w meczu kwalifikacyjnym z Teamem Phantasma i wkroczyło w główną część turnieju. Tu ponownie reprezentanci LVP mierzyli się z innymi zespołami w grupie B i ponownie udało im się zdobyć pierwsze miejsce po tie-breaku, zwyciężając PDW. Drużyna z ligi hiszpańskiej wygląda zatem niezwykle groźnie i na pewno ma jeszcze wiele asów w rękawie.

Akademia Fnatic miała nieco bardziej wyboistą ścieżkę do pokonania, bowiem już w meczu o awans do głównego etapu zdarzyło jej się potknięcie przeciwko White Dragons. Ostatecznie drużyna polskiego szkoleniowca triumfowała i znalazła się w zbiorze C. Tam również nie miała łatwego zadania, gdyż realnych kandydatów na dwa miejsca premiowane przejściem dalej było aż trzech. Koniec końców ekipa z Northern League of Legends Championship wydostała się z drugiej pozycji. Naturalnie więc przyszłym rywalem FNC.R musiał być ktoś z najwyższej lokaty innej grupy. Biorąc pod uwagę to, że Magnus "Maxi" Kristensen i spółka mogli trafić chociażby na Karmine Corp czy Misfits Premier, wylosowanie MRS jako przeciwnika było niezwykle szczęśliwe. Kolektyw delorda ma więc nie lada okazję na rewanż za play-iny i tym samym sprawienie niespodzianki w dzisiejszym boju.

9 września
18:00 HMA Fnatic Rising vs Movistar Riders BO5

Spotkanie rozpocznie się już o godzinie 18:00 i co najważniejsze będzie ono rozgrywane w formacie BO5. Mecz ten, jak i wszystkie kolejne, będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch, YouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji na temat European Masters Summer 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu w poniższy baner.