Od startu V4 Future Sports Festival 2021 nadal dzielą nas jeszcze dwa miesiące, my jednak z każdym tygodniem dowiadujemy się coraz więcej na temat procesu eliminacyjnego. Dziś np. oficjalnie potwierdzono, kto będzie odpowiadać za turniej kwalifikacyjny zorganizowany dla zespołów z Polski.

Narodowa Drużyna Esportu rozszerza działalność

Otóż, co zaskakujące, jego organizatorem będzie Narodowa Drużyna Esportu. Jest to projekt powołany do życia w kwietniu 2019 roku przez Prezydenta Andrzeja Dudę, którym obecnie zarządza Esports Association. Dotychczas jednak NDE prowadziło działania wyłącznie w obrębie takich tytułów, jak FIFA, Pro Evolution Soccer czy też Tekken. Niemniej teraz zaangażuje się również w scenę Counter-Strike'a, czego efektem będą zaplanowane na początek października krajowe eliminacje do V4 FSF o nazwie Puchar Narodowej Drużyny Esportu. Co istotne, rozgrywki tę przybiorą formę lanową i odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości, które zaplanowano na 6-8 października.


Ostatecznie po awans na V4 Future Sports Festival 2021 sięgnie tylko triumfator polskiego turnieju eliminacyjnego. Niemniej nie musi on być jedną formacją znad Wisły, która w listopadzie przybędzie do stolicy Węgier. Warto wszak pamiętać, że podczas V4 International Cup, gdzie do zdobycia będą aż cztery bilety do Budapesztu, pojawi się Wisła All iN! Games Kraków. Możliwe więc, że na nadchodzącej imprezie czeka nas więcej niż wyłącznie jeden rodzimy akcent.