Po trzymiesięcznej przerwie Marcelo "coldzera" David wreszcie wraca do gry! Potwierdziły się bowiem niedawne plotki, a Brazylijczyk został oficjalnie zaprezentowany jako tymczasowy nabytek Complexity Gaming. Oznacza to, że będzie on kontynuować swoją przygodę na europejskiej scenie, którą zapoczątkował jeszcze we wrześniu 2019 roku.

Nieudany okres w FaZe

Wówczas 26-latek został zawodnikiem FaZe Clanu, gdzie miał okazję spotkać swojego dobrego przyjaciela, Nikolę "NiKo" Kovača. Wielu liczyło zresztą, że Brazylijczyk i Bośniak wspólnie będą w stanie poprowadzić zespół do upragnionych sukcesów, ale te nigdy nie nadeszły. Od momentu przyjścia Davida FaZe wygrało bowiem tylko dwa turnieje, tj. BLAST Pro Series Copenhagen 2019 i europejskie Intel Extreme Masters New York 2020. Poza tym jednak ekipa musiała borykać się z wahaniami formy, a czarę goryczy przelało odejście NiKo do G2 Esports. Kilka miesięcy po tym ruchu coldzera postanowił ustąpić ze składu i usiąść na ławce rezerwowych, na której pozostawał aż do teraz.

Kontuzja k0nfiga szansą dla coldzery

Niemniej dziś pomocną dłoń wyciągnęło do niego Complexity, które na gwałt potrzebowało nowego gracza. Wszystko z powodu poważnej kontuzji, której doznał Kristian "k0nfig" Wienecke. Duńczyk złamał wszak nadgarstek i na ten moment trudno wyrokować, kiedy dojdzie on do pełni sprawności, nie mówiąc już o powrocie do formy. A coL nie mogło czekać i po krótkim okresie wspólnej gry z pełniącym rolę zmiennika Nielsem Christianem "NaToSaphiXem" Sillassenem postawiło właśnie na coldzerę, który jednocześnie definitywnie opuścił szeregi FaZe. Ten jednak podobnie jak wspomniany wcześniej Duńczyk zaangażowany został "tylko" jako stand-in.

Dziękuję FaZe za wspólnie spędzony czas. Występy wraz z wami były niesamowitym doświadczeniem, ale też zaszczytem – przyznał David za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednocześnie 26-latek przywitał się również z nową ekipą, od razu potwierdzając, że jego tymczasowy angaż potrwa dłuży czas. – Podczas rekonwalescencji k0nfiga będę w kolejnych miesiącach wspomagać Complexity. Postanowiłem, będę wracać do gry powoli i podejdę na spokojnie do kwestii mojej przyszłości, która nadal pozostaje niepewna – stwierdził. Debiut coldzery w barwach Complexity nastąpi prawdopodobnie za około dwa tygodnie przy okazji BLAST Premier Fall Groups 2021.

W tej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Marcelo „coldzera” David – zmiennik
  • Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu – trener