STS
fot. Team ESCA Gaming

Team ESCA Gaming żegna się ze składem Rainbow Six

Tegoroczny sezon Polish Masters w Rainbow Six: Siege dobiegł już końca. A to oznacza, że na polskiej scenie nastał okres transferowych zawirowań, powitań i pożegnań. My dziś jednak skupimy się na tych ostatnich. Udany debiutancki sezon i rozstanie Współpracę ze swoim dotychczasowym składem zakończył bowiem Team ESCA Gaming. Organizacja znana wcześniej tylko z League of […]

Tegoroczny sezon Polish Masters w Rainbow Six: Siege dobiegł już końca. A to oznacza, że na polskiej scenie nastał okres transferowych zawirowań, powitań i pożegnań. My dziś jednak skupimy się na tych ostatnich.

Udany debiutancki sezon i rozstanie

Współpracę ze swoim dotychczasowym składem zakończył bowiem Team ESCA Gaming. Organizacja znana wcześniej tylko z League of Legends oraz Counter-Strike’a poświęconą grze Ubisoftu dywizję otworzyła w maju tego roku, angażując wówczas pięciu graczy występujących dotychczas pod nazwą Amba Fatima. Po kilku tygodniach dołączył do nich również trener, pochodzący z Wielkiej Brytanii Michael „Elitez” Geldard. Przy jego wsparciu zawodnicy zanotowali naprawdę przyzwoitą fazę zasadniczą Polish Masters i przez pewien czas znajdowali się nawet na szczycie tabeli! Ostatecznie finiszowali na najniższym stopniu podium, co dało im awans na warszawskie finały. Na tych ESCA poradziła sobie już nieco gorzej i finalnie swój inauguracyjny sezon na scenie Rainbow Sixa zakończyła na czwartym miejscu.

Zdecydowanie był to jednak dobry wynik na przyszłość i w tej sytuacji pewnym zaskoczeniem może być fakt, że współpraca między stronami nie została mimo wszystko przedłużona. – Chociaż rozstajemy się z ESCĄ, to nie rozwiązujemy naszego składu. Zamierzamy nadal trzymać się razem, ale już bez Eliteza. ESCA to niesamowita organizacja i bez wątpienia jedna z najlepszych, z jakimi dane było mi współpracować. Dziękujemy Bartoszowi Aparcie i Dawidowi Wawrykowi. A teraz zobaczymy, co przyniesie przyszłość – przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych Adam „Drxw” Drewnowski, jeden z członków zespołu.

Skład ex-ESCA prezentuje się następująco:

  • Nikolas „Hunt” Kaločai
  • Jan „Groone” Voják
  • Aleksander „A7s0n” Filipczuk
  • Adam „Drxw” Drewnowski
  • Jan „Malczyn” Małczyński
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

sinatraa znowu może grać na profesjonalnej scenie. Co dalej z jego karierą?

Rozpoczynające się dzisiaj VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie to nie jedyne istotne wydarzenie na scenie szybko rosnącej produkcji Riot Games. Dz...