STS
fot. twitter.com/FaZeClan

FaZe rozpoczyna współpracę z DC Comics

DC Comics to obok Marvel Comics największe na świecie wydawnictwo związane z branżą komiksową. To właśnie ono dostarcza nam kolejne przygody Supermana, Batmana czy Wonder Woman. Ale zaraz, co to ma w ogóle wspólnego z esportem? Jak się okazuje całkiem sporo. Superbohaterowie z FaZe w komiksie DC Oficjalnie potwierdzono bowiem, że DC nawiązało współpracę z […]

DC Comics to obok Marvel Comics największe na świecie wydawnictwo związane z branżą komiksową. To właśnie ono dostarcza nam kolejne przygody Supermana, Batmana czy Wonder Woman. Ale zaraz, co to ma w ogóle wspólnego z esportem? Jak się okazuje całkiem sporo.

Superbohaterowie z FaZe w komiksie DC

Oficjalnie potwierdzono bowiem, że DC nawiązało współpracę z amerykańską organizacją FaZe Clan. Jednym z efektów tego mariażu będzie coś, na czym FaZe zna się doskonale, czyli produkcja merchu odnoszącego się do marek DC. Limitowana seria gadżetów, której sprzedać ma ruszyć 24 września, obejmować będzie m.in. koszulki, bluzy z kapturem czy też kubki. Na tym jednak nie koniec. Obie firmy potwierdziły bowiem, że będą również wspólnie pracować nad stworzeniem wyjątkowego komiksu, w którym obok Człowieka Nietoperza wystąpią związani na co dzień z FaZe twórcy treści – oczywiście w roli superbohaterów.

Współpraca z tak ikoniczną marką, jak DC, to prawdziwy zaszczyt. Bardzo spodobał się nam pomysł, by spróbować czegoś nowego i w ramach tej kooperacji stworzyć dla naszych fanów coś namacalnego. Sytuacja, w której FaZe Clan wykracza poza środowisko gamingu i wchodzi do świata tradycyjnej rozrywki, to nie jest żaden wyjątek. Nie możemy się już doczekać, by zaprezentować naszym fanom kolejne niesamowite projekty, które mamy w zanadrzu – przyznał Xavier Ramos, który w FaZe zarządza działem marketingu. – W DC jesteśmy podekscytowani współpracą z FaZe, dzięki której możemy podzielić się nietypową historią Batmana z gamingowymi fanami. Ta kooperacja to fantastyczna okazja, by zaprosić większą liczbę fanów do komiksowego uniwersum DC – stwierdził z kolei Daniel Cherry, generalny menadżer DC Comics.

Marvel przecierał szlaki

Nie jest to pierwszy raz, gdy światy komiksów oraz esportu przenikają się. Wszak już kilka lat temu największy konkurent DC, czyli wspomniany we wstępie Marvel, rozpoczął działania w tej branży. W efekcie pod koniec 2018 roku zapowiedziano serię komiksów wyprodukowanych przez nowojorską markę, która prezentować miała historie postaci z League of Legends. Kilka miesięcy później wydawca Spider-Mana i Deadpoola związał się też z Teamem Liquid, dzięki czemu gracze uznanej organizacji wielokrotnie prezentowali się na lanowych turniejach w koszulkach z motywami związanymi m.in. z Kapitanem Ameryką czy też wspomnianym Człowiekiem Pająkiem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pożegnania w dywizji Rainbow Sixa w G2 – dwóch Finów opuszcza organizację

W sierpniu 2018 roku G2 Esports z przytupem weszło na scenę Rainbow Six: Siege, angażując wówczas najlepszy na świecie skład, który wcześniej związany...