STS
fot. ENCE

ENCE z awansem na lana! Zespół dychy i hadesa zagra na IEM Fall 2021

To już pewne – Mateusz „mantuu” Wilczewski nie będzie jedynym Polakiem, który podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters Fall 2021 powalczy o awans na Majora. Wczoraj dołączyli do niego bowiem Paweł „dycha” Dycha oraz Olek „hades” Miśkiewicz.

ENCE powalczy o Majora

Ekipa polskiego duetu, czyli ENCE, do awansu z zamkniętych eliminacji potrzebowała zaledwie jednego meczu. W tym na jej drodze stanął w gruncie rzeczy anonimowy szwedzki zespół kryjący się pod nazwą AURA. Nim jednak poległ, zdążył on napsuć Ośmiornicom nieco krwi, gdy niespodziewanie pokonał je na Vertigo 16:9. Niemniej dwie kolejne mapy, Overpass i Mirage, należały już do międzynarodowego składu. Szczególnie decydująca potyczka miała niezwykle jednostronny charakter i zakończyła się rozgromieniem Szwedów w stosunku 16:4. A jak wypadli nasi rodacy? Tak więc dycha opuszczał serwer z 54 eliminacjami na koncie, co było drugim wynikiem w drużynie. Nieco słabiej tym razem poradził sobie natomiast hades, autor 44 fragów.

Co warte wspomnienia, ENCE nie było jedną formacją, która we wtorek wywalczyła awans na ostatni europejski turniej RMR. Powody do świętowania mieli również m.in. SINNERS Esports, którzy pozostawili w pokonanym polu Fnatic. Z tego też powodu słynna organizacja nadal nie może być pewna, czy zagra na najbliższym IEM-ie i swojej szansy będzie musiała poszukać w drabince przegranych. Swój cel osiągnęli natomiast Movistar Riders, czyli pogromcy tureckiego superteamu, Eternal Fire. Na lanowej imprezie na pewno zobaczymy także Endpoint CeX. Podopieczni brytyjskiej organizacji okazali się lepsi od Portugalczyków z SAW.

Lista uczestników europejskiego IEM Fall 2021:

Astralis BIG Complexity Gaming DBL Poney
ENCE Endpoint CeX FPX G2 Esports
Heroic mousesports Movistar Riders Ninjas in Pyjamas
OG SINNERS Esports Sprout Team Vitality
zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el.
zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el.

To jednak jeszcze nie koniec emocji, bo przecież zamknięte eliminacje nadal trwają. Co więcej, już dziś o awans powalczy Anonymo Esports, które o godzinie 20:45 podejmie Bułgarów ze SKADE. Jeżeli zaś chodzi o Intel Extreme Masters Fall 2021, to turniej ten odbędzie się między 29 września a 10 października. Jego stawką będzie nie tylko łączna pula nagród w wysokości 105 tysięcy dolarów, ale także, a może przede wszystkim, rankingowe punkty RMR. To dzięki nim dowiemy się ostatecznie, kto będzie reprezentować Europę na PGL Major Stockholm 2021.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 awansuje do play-offów! Podsumowanie dzisiejszych spotkań w VCT Masters

Kolejny dzień zmagań w VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie za nami. Mamy za sobą nie tylko solidną dawkę emocji, ale także nieco klarowności, jeśl...