Oficjalne narodziny projektu o nazwie South nastąpiły 25 sierpnia. W ekipie znalazło się wówczas kilka rozpoznawalnych nazwisk z duńskiej sceny CS:GO i chyba nikt nie spodziewał się, że całość nie wytrzyma nawet miesiąca. A jednak – South dopełniło żywota.

Jak szybko się zaczęło, tak szybko się skończyło

Postanowiłem stworzyć mój własny zespół. Znalazłem już wszystkich graczy, którzy stanowią dobre połączenie talentu i doświadczenia – zapewniał pod koniec lipca pomysłodawca zespołu, Mathias "⁠MSL⁠" Lauridsen. Poza nim do drużyny zaangażowano też m.in. dwóch innych byłych graczy North, Philipa "⁠aizy'ego⁠" Aistrupa i Jakoba "⁠JUGiego⁠" Hansena. Od tego czasu skład rozegrał czternaście notowanych przez HLTV map, z czego wygrał połowę. Nie udało mu się jednak osiągnąć żadnych spektakularnych celów, przez co nie przebrnął m.in. przez eliminacje do Intel Extreme Masters Fall 2021 czy też V4 Future Sports Festival. Niemniej z uwagi na krótki staż ekipy nie wydawało się to jeszcze niczym alarmującym.

A jednak! We wtorek Frederik "⁠Fessor⁠" Sørensen niespodziewanie ogłosił, że opuszcza projekt. – Postanowiłem opuścić Sourth, bo nie czułem, by było to dla mnie odpowiednie miejsce – przyznał 20-latek w krótkim komunikacie. Jak się okazało, był to dopiero początek, bo kilka godzin później cały zespół został definitywnie rozwiązany, a każdy z graczy podążył we własną stronę. – Jestem naprawdę smutny i rozczarowany. Jestem przekonany, że wszyscy ci gracze mają ogromny potencjał i życzę im wszystkiego najlepszego. Ja sam jestem otwarty na oferty i szukam stabilnej organizacji, w której mógłby z czasem zbudować coś silnego – zakomunikował przy tej okazji Lauridsen.

Skład South prezentował się następująco:

  • Mathias "⁠MSL⁠" Lauridsen
  • Philip "⁠aizy⁠" Aistrup
  • Jakob "⁠JUGi⁠" Hansen
  • Jesper "⁠TENZKI⁠" Plougmann
  • Frederik "⁠Fessor⁠" Sørensen