Już za chwilę BIG rozpocznie swoją przygodę z jesienną fazą grupową BLAST Premier 2021. Okazuje się jednak, że podopieczni niemieckiej formacji podczas ważnego turnieju nie będą mogli skorzystać z pomocy swojego szkoleniowca, Dustina "DuDe" Großmanna.

Wymuszona zmiana

Informację o absencji 28-latka jako pierwszy podał związany z serwisem Dexerto Luís Mira. Doniesienia portugalskiego dziennikarza szybko zostały jednak potwierdzone przez Christiana Lenza, który w BIG pełni funkcję CGO. – Lenz potwierdza. Ale uwaga, nie opublikujemy na ten temat żadnego oświadczenia dotyczącego osobistych problemów i proszę, uszanujcie jego prywatność. Dziękuję! – stwierdził Niemiec. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Großmanna, Mira zapewniał jednak, że może się ona przedłużyć nawet do października, co w efekcie może oznaczać, że trenera zabraknie podczas PGL Major Stockholm 2021. O ile oczywiście BIG się na niego zakwalifikuje.

To wszystko nie oznacza jednak, że w okresie braku DuDe jego zawodnicy będą skazani sami na siebie. Berlińska organizacja postanowiła bowiem w tej awaryjnej sytuacji zwrócić się do swojego starego znajomego, Nikoli "LEGIJI" Ninicia. 30-latek w przeszłości pełnił w BIG zarówno rolę gracza, jak i trenera, a w pewnym momencie zarządzał nawet całą dywizją Counter-Strike'a. Potem jednak jego drogi z formacją rozeszły się, gdy przyjął on ofertę Teamu Envy, gdzie miał okazję współpracować z Michałem "MICHEM" Müllerem i Jakubem "kubenem" Gurczyński. Teraz Niemiec będzie miał okazję, by po dłuższej przerwie przypomnieć sobie kibicom.

W tej sytuacji skład BIG prezentuje się następująco:

  • Johannes „⁠tabseN⁠” Wodarz
  • Tizian „⁠tiziaN⁠” Feldbusch
  • Nils „⁠k1to⁠” Gruhne
  • Florian „⁠syrsoN⁠” Rische
  • Nicklas „⁠gade⁠” Gade
  • Nikola "LEGIJA" Ninić – tymczasowy trener