STS
fot. Jeremi Śpiewak

Zmiana w Illuminar, jeden z graczy ląduje na ławce rezerwowych

Od momentu skompletowania obecnego składu Illuminar Gaming minął niewiele ponad miesiąc. A tymczasem rodzima organizacja zakomunikowała dziś, że w podległym jej zespole doszło dziś do pierwszego personalnego przetasowania.

Krótka przygoda ze składem Illuminar

Jego ofiarą padł Łukasz „mwlky” Pachucki, który zawodnikiem Illuminar został w lipcu. W tym krótkim okresie swojej gry w iHG udało mu się zająć wraz z kolegami drugie miejsce podczas Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej w Gdańsku. – Dziś mwlky zostaje przesunięty na ławkę rezerwowych dywizji CS:GO. Drużyna będzie testować różne konfiguracje, aby wspólnie zastanawiać się nad wizją zespołu w przyszłości. Łukasz jest bardzo pracowitym graczem i jestem pewien, że będzie trzymał ciągle wysoką formę oraz przyglądał się rozgrywkom z dużym zaangażowaniem – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Fryderyk „Veggie” Kozioł, Head of Esport w Illuminar.

Pachucki na szerokie wody wypłynął dzięki udziałowi w projekcie ARRMY organizowanym swego czasu przez szczecińską organizację piratesports. Ba, prezentował się on na tyle dobrze, że we wrześniu 2020 roku znalazł się w gronie pięciu lauretatów lanowych finałów i tym samym zapewnił sobie miejsce w pierwszej w historii popularnych Piratów drużynie CS:GO. Niemniej w marcu tego roku formacja zamknęła całą dywizję, a mwlky i jego koledzy zostali zmuszeni do poszukiwań nowego domu. Tym na czas eliminacji do Fantasyexpo Cup 2021 stało się Kazuars, ale współpraca ta nie trwała długo, wobec czego ekipa ostatecznie rozpadła się, a sam 18-latek zatrudnienie znalazł dopiero w iHG.

Skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

  • Oskar „oskarish” Stenborowski
  • Martin „maaryyy” Nakonieczny
  • Błażej „zaNNN” Bączkowski
  • Tomasz „tomiko” Uroda
  • Jędrzej „bogdan” Rokita – trener
  • Łukasz „mwlky” Pachucki – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO kolejnym uczestnikiem eliminacji do V4 FSF na Stadionie Śląskim

Od kilku dni wiemy, że podczas Pucharu Narodowej Drużyny Esportu wystąpią HONORIS oraz Wisła All iN! Games Kraków. Dziś jednak poznaliśmy trzeciego uc...