STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

ESL Pro League z nowym formatem. Liga poszerza się do 34 zespołów

Wczoraj włodarze ESL Gaming przedstawili nam plany związane z organizacją turniejów spod szyldu ESL Pro Tour w roku 2022. Planują oni między innymi powrót kibiców na największe imprezy na świecie, w tym między innymi Intel Extreme Masters Katowice czy Intel Extreme Masters Cologne, które są dwoma z najbardziej renomowanych wydarzeń w świecie CS:GO. O tych […]

Wczoraj włodarze ESL Gaming przedstawili nam plany związane z organizacją turniejów spod szyldu ESL Pro Tour w roku 2022. Planują oni między innymi powrót kibiców na największe imprezy na świecie, w tym między innymi Intel Extreme Masters Katowice czy Intel Extreme Masters Cologne, które są dwoma z najbardziej renomowanych wydarzeń w świecie CS:GO. O tych zmianach przeczytacie więcej w odnośniku poniżej. Jednocześnie wczoraj zapowiedziano kolejną garść informacji związanych z EPT, które zostały ujawnione dziś.

CZYTAJ TEŻ:
ESL prezentuje kalendarz na sezon 2022 i zapowiada powrót kibiców na trybuny

Największą ze zmian jest rozszerzenie ESL Pro League z 24 do 34 drużyn. W związku z tym organizatorzy zdecydowali się przedłużyć rozgrywki o jeden tydzień, który będzie nazywany EPL Conference. Porównują go oni do fazy play-in, którą widujemy na zmaganiach w Kolonii czy w Katowiach. W Konferencji weźmie udział szesnaście formacji, które mają zakwalifikować się do nich w ramach ESL Challenger (dotychczas znane jako DreamHacki Open), ESL Challenger Leagues (do tej pory ESEA Premier) oraz ESL National Championships.

Jak się można domyślić, najlepsze ekipy z EPL Conference zakwalifikują się do samego ESL Pro League. Reszta miejsc w lidze przypadnie tak jak do tej pory – organizacjom partnerskim i najlepszym zespołom z rankingu ESL. W 15. sezonie do tego grona dołączą także triumfatorzy 38. sezonu ESEA Premier. Opisana w poprzednim akapicie transformacja w ESL Challenger League i pełna implementacja zmian ma nastąpić w kolejnym, 16. sezonie rozgrywek.

O dziwo, ze względu na mocno ściśnięty kalendarz CS:GO, najbliższy sezon ESL Pro League zostanie zainaugurowany już 23 listopada przez zmagania w ramach Konferencji. Sama faza grupowa odbędzie się dopiero ponad trzy miesiące później, od 9 marca do 3 kwietnia. Play-offy za to zaplanowane są na tydzień 5-10 kwietnia.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

The Lycans tracą dywizję CS:GO. Zespół przechodzi do ThunderFlash

Dosyć niespodziewane wieści dotarły do nas dzisiejszego popołudnia. Z całą dywizją CS:GO pożegnali się The Lycans, którzy są uczestnikiem między innym...