STS
fot. ESL/Viola Schuldner

Lista uczestników europejskiego IEM Fall zamknięta. Kto stanie do ostatecznego boju o Majora?

Wczoraj zakończyły się ostatnie mecze zamkniętych eliminacji do europejskiego Intel Extreme Masters Fall 2021. A to oznacza, że poznaliśmy komplet ekip, które już za chwilę stoczą ostateczny bój o awans na PGL Major Stockholm 2021!

Powrót legend, kilku debiutantów

Co ważne, w grze o miejsce na pierwszym od dwóch lat Majorze pozostały dwie utytułowane formacje. FaZe Clan i Fnatic, bo o nich tu mowa, zdecydowanie w ostatnich miesiącach nie zachwycały, ale poczynione niedawno kadrowe roszady pozwoliły im, by rzutem na taśmę wskoczyć do pociągu z napisem „Major”. A skoro już użyliśmy słowa „utytułowany” to nie można nie wspomnieć o Patriku „f0reście” Lindbergu i Adamie „fribergu” Fribergu. Dwie legendy Ninjas in Pyjamas obecnie związane są z Dignitas VIE, która to drużyna również dostała się na prestiżowy turniej. Będzie to też dla niej okazja, by w końcu zaprezentować się kibicom na lanie, bo obecny skład amerykańskiej organizacji nie miał jeszcze takiej szansy.

Swój lanowy debiut zanotują za to MAD Lions, czyli podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego i pogromcy Anonymo Esports. Ale nie będą oni jedynymi debiutantami. Zbliżający się IEM będzie pierwszym tak znaczącym lanem dla takich zespołów, jak Copenhagen Flames, SKADE czy też Team Fiend. Oraz dla AURY. Dla kogo, zapytacie? Cóż, nie da się ukryć, że awans nikomu nieznanych Szwedów jest naprawdę sporą niespodzianką. Zasłużyli oni sobie jednak na niego, bo chociaż pierwszego dnia ponieśli porażkę z ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, to dnia drugiego pozostawili w pokonanym polu SAW.

Lista uczestników europejskiego IEM Fall 2021:

Astralis AURA BIG Complexity Gaming
Copenhagen Flames DBL Poney Dignitas VIE ENCE
Endpoint CeX FaZe Clan Team Fiend Fnatic
FPX G2 Esports Heroic MAD Lions
mousesports Movistar Riders Ninjas in Pyjamas OG
SINNERS Esports SKADE Sprout Team Vitality

Walka o 13. miejsce?

Czy to zatem koniec? Niekoniecznie – dziś bowiem rozpocznie się gra o 13. miejsce, w której udział wezmą nie tylko Polacy z Anonymo, ale również Eternal Fire, OPAA Gaming i SAW. Nie ma pewności, ale wydaje się, że może to mieć związek ze śledztwem, które obecnie toczy się w sprawie Heroic. Duński skład został bowiem oskarżony przez swojego byłego trenera, Nicolaia „HUNDENA” Petersena, o świadome korzystanie z coach buga. Tak więc sprawie postanowiło się przyjrzeć Esports Integrity Commission, co oznacza, że ewentualne wykluczenie zespołu jest możliwe. Tak więc w tej sytuacji organizatorzy IEM Fall chcą zapewne mieć już w zanadrzu plan awaryjny.

Samo Intel Extreme Masters Fall 2021 odbędzie się między 29 września a 10 października. Jego stawką będzie nie tylko łączna pula nagród w wysokości 105 tysięcy dolarów, ale także, a może przede wszystkim, rankingowe punkty RMR. To dzięki nim dowiemy się ostatecznie, kto będzie reprezentować Europę na PGL Major Stockholm 2021.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec ponad sześcioletniej przygody – flamie oficjalnie opuszcza NAVI

Obecnie Natus Vincere radzi sobie naprawdę dobrze. Formacja z regionu CIS od dawna przewodzi światowemu rankingowi, a niedawno mogła świętować triumf...