STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Ostatnia prosta do Majora. Znamy wszystkich uczestników ostatnich turniejów RMR

Cykl eliminacyjny do Intel Extreme Masters Fall 2021 dobiegł końca. A to oznacza, że znamy już wszystkich uczestników ostatniej serii turniejów Regional Major Rankings, którzy już dosłownie za chwilę stoczą bój o awans na PGL Major Stockholm 2021. Co ważne, nie zabraknie polskich akcentów i to nie tylko w Europie!


Europa


Ale od Europy zacznijmy, bo to przecież tutaj rywalizować będzie lwia część światowej czołówki. Niestety tym razem zabraknie Anonymo Esports, którego występami emocjonowaliśmy się przy okazji Flashpoint Season 3. Tym razem Anonimowi nie dali rady przebrnąć przez proces eliminacyjny, chociaż otrzymywali od losu kilka szans. W porównaniu z poprzednimi zawodami RMR ubyli również HYENAS, aczkolwiek w tym wypadku nie mogło być inaczej, bo duński skład w międzyczasie rozpadł się. Z drugiej strony na IEM-ie, który na Starym Kontynencie przybierze formę lanową, pojawi się wiele formacji, które rzutem na taśmę spróbują jeszcze wskoczyć do pociągu z napisem „Major”, bo wcześniej nie miały na to szansy.

W tym miejscu mowa m.in. o MAD Lions, czyli drużynie, którą prowadzi Jakub „kuben” Gurczyński, a której członkiem jest Filip „tudsoN” Tudev. W podobnej sytuacji są również Copenhagen Flames, Team Fiend, SINNERS Esports czy też SKADE. Z dużą uwagą warto będzie też śledzić poczynania Fnatic czy FaZe Clanu. W przeszłości formacje te sięgały przecież nawet po medale na turniejach Valve, a tymczasem obecnie zajmują w regionalnym rankingu na tyle odległe miejsce, że nie mogą być wcale pewne awansu na imprezę w Sztokholmie. Nie do końca wiadomo też, jaki los czeka Heroic. Duński skład, który przewodzi starokontynentalnej stawce, jest obecnie obiektem śledztwa ze strony ESIC i trudno przewidzieć, jaki czeka go los. W pogotowiu na rozwój wypadków czeka jednak już Eternal Fire. My natomiast czekamy na to, co pokażą Polacy. Wszak poza wspomnianym już kubenem i tudsoNem do rywalizacji przystąpią również ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, a także OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego.

Lista uczestników europejskiego IEM Fall 2021:

Astralis AURA BIG Complexity Gaming
Copenhagen Flames DBL Poney Dignitas VIE ENCE
Endpoint CeX FaZe Clan Team Fiend Fnatic
FPX G2 Esports Heroic MAD Lions
mousesports Movistar Riders Ninjas in Pyjamas OG
SINNERS Esports SKADE Sprout Team Vitality

CIS


Interesująco zapowiada się turniej w Europie Wschodniej, która na czas IEM-a wystawia wszystkie najmocniejsze działa. Będą liderzy światowego rankingu z Natus Vincere i wiceliderzy z Gambit Esports, będzie Virtus.pro i Team Spirit, a do tego wszystkiego dojdzie też kilka innych ekip, których ambicją jest awans na Majora. Wielu kibiców zapewne zastanawia się też, czy Ukraińcy z Akumy będą jeszcze w stanie nawiązać do formy prezentowanej podczas EPIC League, czy też wrócą do przeciętności znanej ze StarLadder CIS RMR. Na razie skład ten znalazł się w czwórce, która przebiła się przez proces eliminacji. Dokonały tego również m.in. Entropiq i Nemiga Gaming, ale rady nie dał Team Singularity. Ekipa znanych z NAVI Denisa „seizeda” Kostina i Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa zdecydowanie zawiodła, przez co nadchodzące zmagania śledzić będzie co najwyżej na transmisji na Twitchu.

Lista uczestników IEM Fall 2021 w regionie CIS:

Akuma AVE Entropiq forZe
Gambit Esports INDE IRAE eSports K23 Natus Vincere
Nemiga Gaming Team Spirit Team Unique Virtus.Pro

Ameryka Północna


Mocno obsadzone będą także zawody za oceanem, a konkretniej mówiąc w Ameryce Północnej. Chociaż oczywiście „mocno” to pojęcie względne, gdy weźmiemy pod uwagę osłabienia, jakich w ostatnich miesiącach doznała scena NA. Tak czy inaczej, kropkę nad i w kwestii walki o Majora chcą postawić m.in. Team Liquid i Evil Geniuses. Ta druga drużyna, której członkiem jest Michał „MICHU” Müller, może mieć z tym jednak spore problemy. Co prawda obecnie EG znajduje się na czwartym miejscu w regionalnym rankingu, ale od dawna nie zachwyca formą i jeżeli nie pozbiera się tuż przed IEM-em, to może spotkać się ze sporym rozczarowaniem. Bogatą reprezentację wystawiła za to Brazylia – pod banderą Kraju Kawy wystąpią wszak paiN Gaming, Team One, GODSENT, FURIA Esports oraz znane wcześniej jako O PLANO 00Nation.

Lista uczestników północnoamerykańskiego IEM Fall 2021:

00Nation ATK Bad News Bears Evil Geniuses
Extra Salt EXTREMUM FURIA Esports GODSENT
Team Liquid Team One paiN Gaming Triumph

Ameryka Południowa


A skoro już o Brazylii mowa, to w całości zdominowała ostatnie zawody RMR w Ameryce Południowej. Niemniej i tak spośród czterech uczestników tylko dwóch liczy się jeszcze w walce o awans na PGL Major Stockholm 2021. Są to MIBR oraz Sharks Esports, które na ten moment w regionalnym rankingu dzieli tylko 55 punktów. To właśnie między tą dwójką rozegra się więc finałowy bój, podczas gdy Bravado Gaming i Imperial Esports z jednej strony będą przyglądać się z boku, a z drugiej spróbują przy okazji napsuć faworytom nieco krwi i zmusić ich do wytężonego wysiłku.

Lista uczestników południowoamerykańskiego IEM Fall 2021:

Bravos Gaming Imperial Esports MIBR Sharks Esports

Azja


Podobnie sytuacja wygląda w Azji. Co prawda Checkmate i Team NKT przebrnęły przez eliminacje i zapewniły sobie miejsce na IEM Fall, ale na miejsce na Majorze nie mają i tak co liczyć. O to powalczą bowiem TYLOO oraz ViCi Gaming, co też nie dziwi – wszak mówimy tutaj o zdecydowanie dwóch najlepszych zespołach w regionie. Co ciekawe, obecnie obie te formacje mogą pochwalić się dokładnie taką samą liczbą punktów, aczkolwiek to ViCi triumfowało podczas poprzedniej imprezy RMR, czyli rozegranego jeszcze na przełomie kwietnia i maja Perfect World League Season 1.

Lista uczestników azjatyckiego IEM Fall 2021:

Checkmate Team NKT TYLOO ViCi Gaming

Oceania


Ostatnim regionem, któremu się przyjrzymy, jest Oceania. Ta została co prawda zdominowana przez Renegades, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe imprezy spod szyldu RMR, ale… mimo to kwestia awansu nadal pozostaje niejasna. Renegaci bowiem wciąż mogą wypuścić bilet do Sztokholmu z rąk, na co tylko liczą ORDER i związany wcześniej z Dire Wolves skład LookingForOrg. Nie ma jednak co kryć – na papierze szanse na to, że podopieczni amerykańskiej organizacji faktycznie potkną się na ostatniej prostej, wydają się minimalne, a gdyby to do tego doszło to mówilibyśmy o naprawdę dużej niespodziance.

Lista uczestników oceanicznego IEM Fall 2021:

LookingForOrg ORDER Renegades VERTEX Esports Club

Intel Extreme Masters Fall 2021 rozegrane zostanie między 29 września a 10 października, aczkolwiek czas trwania imprezy różnić się będzie w zależności od regionu. Różna będzie także możliwa do zdobycia pula nagród – w Europie walka toczyć się będzie wszak o 105 tysięcy dolarów, podczas gdy w Ameryce Południowej, Azji i Oceanii do wygrania będzie po 10 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Karmine Corp, EU Masters 2021 Summer

KCORP mistrzem EU Masters po raz drugi z rzędu! Zespół Cinkrofa zwycięża Fnatic Rising

Po jednej stronie Paweł "delord" Szabla w swoim trzecim finale European Masters. Po drugiej zaś Jakub "Cinkrof" Rokicki i jego koledzy z Karmine Corp,...