STS
fot. ESL/Patrick Strack

Guild z kobiecą dywizją VALORANTA, w składzie m.in. klaudia

Brytyjska organizacja Guild Esports, której współwłaścicielem jest legendarny David Beckham, funkcjonuje na scenie VALORANTA już od blisko roku. Niemniej dopiero teraz zdecydowała się ona, by rozbudować swoją dywizję również o kobiecy skład. Guild wchodzi na kobiecą scenę W związku z tym Guild potwierdziło dziś rozpoczęcie współpracy z ekipą znaną wcześniej jako Project X. Tę w […]

Brytyjska organizacja Guild Esports, której współwłaścicielem jest legendarny David Beckham, funkcjonuje na scenie VALORANTA już od blisko roku. Niemniej dopiero teraz zdecydowała się ona, by rozbudować swoją dywizję również o kobiecy skład.

Guild wchodzi na kobiecą scenę

W związku z tym Guild potwierdziło dziś rozpoczęcie współpracy z ekipą znaną wcześniej jako Project X. Tę w większości tworzą zawodniczki związane w przeszłości ze sceną Counter-Strike’a, takie jak chociażby była reprezentantka CLG Red i Galaxy Racer, Klaudia „klaudia” Beczkiewicz, czy też Sophia „Kim” Benfakir, która wraz z Julią „bullet girl” Kurzyńską występowała w Demise. Co warte wspomnienia, ekipa dopiero co miała okazję, by świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu Women in Games Community Cup, który jest niezłym prognostykiem przed rozpoczęciem walki w ramach nadchodzącego VCT Game Changers.

Gdy zaczęłyśmy szukać organizacji, do której mogłybyśmy dołączyć, chodziło nam o kogoś, kto podszedłby do nas i naszego rozwoju na poważnie. Guild natomiast dało nam całkowitą pewność, że będziemy w stanie zbudować tutaj swoje dziedzictwo. Jesteśmy naprawdę podekscytowane zaangażowaniem ze strony Guild i nie chodzi tutaj tylko o nas, ale też o przyszłość esportu VALORANCIE oraz plany, by inspirować coraz większą liczbę graczy poprzez Guild Academy – przyznała klaudia. – Jesteśmy dumni, że możemy powitać w Guild pierwszy w pełni kobiecy skład. Zapewnienie kobietom drogi do integracji i rozwoju w branży jest ważne dla przyszłości esportowego ekosystemu – stwierdził z kolei Kal Hourd, dyrektor wykonawczy organizacji.

Skład Guild X prezentuje się następująco:

  • Klaudia „klaudia” Beczkiewicz
  • Yağmur „Smurfette” Gündüz
  • Vivian „roxi” Schilling
  • Anastasia „Glance” Anisimova
  • Sophia „Kim” Benfakir
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wrócić na zwycięską ścieżkę. Przed NAVI kolejny mecz w European League

Mimo że trzeci etap European League 2021 w Rainbow Six: Siege dopiero co wystartował, to Natus Vincere zdążyło już poznać zarówno smak zwycięstwa, jak...