STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Lider i wicelider w akcji! Trwa 4. tydzień ESL Mistrzostw Polski

Wczorajsze porażki Wisły All iN! Games Kraków sprawiły, że Ungentium pozostało na fotelu lidera ESL Mistrzostw Polski. Podopieczni Macieja „Luza” Bugaja nie mogą być jednak pewni, że nadal będą przewodzić stawce po czwartej kolejce – o tym, czy tak się stanie, przekonamy się dopiero dziś.


Wszystko o ESL Mistrzostwach Polski:


Ungentium broni fotelu lidera

Bo to właśnie dziś Patryk „Sidney” Korab i spółka rozegrają swój czwarty w tym sezonie dwumecz. Tym razem liderzy ESL MP podejmą graczy Dolej Miodu, którzy po sześciu spotkaniach zgromadzili zaledwie trzy punkty. W efekcie okupują oni przedostatnią pozycję, wyprzedzając tylko wciąż czekających na pierwszą wygraną The Lycans. Tak więc sytuacja nieposiadającej wsparcia organizacji drużyny nie wygląda najlepiej i na gwałt potrzebuje ona kolejnych oczek, by na dobre nie zaangażować się w walkę o utrzymanie. O owe oczka nie będzie jednak łatwo, bo Ungentium także liczyć będzie na zdecydowanie zwycięstwo. Wszak każde potknięcie może oznaczać utratę pierwszego miejsca.

darko (prawdopodobnie) podejmie byłych kolegów

Niemniej wiele w tej materii zależeć będzie od poczynań Teamu ESCA Gaming. Popularne Kameleony, mimo rotacji składem, zajmują obecnie drugie miejsce i do pierwszego tracą zaledwie dwa punkty. Atak na fotel lidera jest więc jak najbardziej możliwy, ale teraz trudny do wykonania. Wszak ekipa mierzyć się będzie z niezmiennie groźnym MAD DOG’S PACT, który po przeciętnym starcie chciałby zapewne podreperować swój bilans. Co warte wspomnienia, starcie to będzie mieć z pewnością szczególny wydźwięk dla Kacpra „darko” Ściery, o ile oczywiście pojawi się on na serwerze. Wszak 23-latek jeszcze do niedawna sam był graczem PACTU, którego barw bronił przez ponad trzy lata.

Dzień zakończy natomiast mecz z udziałem wspomnianych już Lykanów. Ci podejmą rozpaczliwą próbę zakończenia fatalnej serii porażek i jednocześnie spróbują pozbyć się mało chlubnego tytułu jedynej drużyny, która nie zdobyła jeszcze punktu. Czy to się uda? Cóż, niekoniecznie musi, bo czerwona latarnia ESL MP zagra z M1 EDEN, które w tym sezonie potrafiło już napsuć krwi o wiele wyżej notowanym Anonymo Esports i HONORIS. Dzięki temu zespół ten niespodziewanie włączył się do gry o czołowe lokaty i na pewno chciałby w niej pozostać. A stanie się tak tylko pod warunkiem wtorkowych triumfów.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski:

21 września
15:30 Team ESCA Gaming vs MAD DOG’S PACT Overpass
16:45 MAD DOG’S PACT vs Team ESCA Gaming Vertigo
18:00 Ungentium vs Dolej Miodu Inferno
19:15 Dolej Miodu vs Ungentium Vertigo
20:30 The Lycans vs M1 EDEN Nuke
21:45 M1 EDEN vs The Lycans Vertigo

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skromny awans OG w rankingu HLTV, AGO wędruje w dół

Trwa faza grupowa BLAST Premier Fall, rozgrywki spod szyldu ESEA znajdują się na finiszu, ale mimo to... w czołówce rankingu HLTV nie doszło do zbyt d...