Zazwyczaj o większości transferów związanych ze sceną League of Legends więcej mówi się dopiero po Mistrzostwach Świata, zwieńczających cały rok zmagań. Tegoroczne dyskusje o potencjalnych zmianach zaczęły się jednak jeszcze przed startem największej imprezy Riot Games. Szczególnie gorącym tematem jest cała otoczka związana z gruntowną przebudową G2 Esports. Organizacja ponoć szukała wzmocnień również w szeregach aktualnego mistrza LoL European Championship – MAD Lions. Według doniesień Erosa, którymi podzielił się na swoim Twitterze, Matyáš "Carzzy" Orság przedłuży swoją umowę z Lwami.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Carzzy na co najmniej rok dłużej z MAD

Jak udało się ustalić Erosowi, aktualny pracodawca Carzzy'ego doszedł z nim do porozumienia i obydwie strony wspólnie zgodziły się na odnowienie kontraktu zawodnika. Na ten moment nie wiemy jednak jeszcze jaki okres miałaby obejmować nowa umowa gracza. Według dziennikarza, możemy mówić tutaj o dwóch opcjach – albo dwa lata z ewentualną opcją przedłużenia na rok kolejny, albo bezpośrednio na trzy lata.

Potwierdzenie plotek byłoby niemałym zwycięstwem MAD na rynku transferowym. Przecież jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o tym, że G2 zostało oskarżone o poaching, a zjawisko prawdopodobnie miało dotyczyć właśnie strzelca Lwów. Podpisanie nowej umowy zaprzestałoby wszelkich rozmów o potencjalnej zmianie drużyny przez czeskiego zawodnika. Oczywiście na ten moment są to jedynie nieoficjalne doniesienia, toteż nadal będziemy musieli zaczekać na ogłoszenie ze strony organizacji. Mimo to już pierwsze informacje o pozostaniu Orsága w MAD Lions mogą wskazywać na to, że do potwierdzenia ze strony klubu jest już bliżej niż dalej.