STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

„Urojenia sięgają zenitu”. Trener G2 ma dość krytyki wobec Wundera

Gdy Fnatic awansowało na jesienne mistrzostwa świata w League of Legends kosztem G2 Esports, spora krytyka spadła na Martina „Wundera” Hansena, który w najważniejszym spotkaniu roku zaprezentował się, delikatnie mówiąc, niezbyt dobrze. Co więcej, toplaner drużyny przeciwnej, Adam „Adam” Maanane, w pomeczowym wywiadzie dał Duńczykowi prztyczka w nos, wspominając sytuację sprzed kilku miesięcy, gdy Wunder podczas sparingu z Karmine Corp nie był zadowolony, iż młody Francuz wybrał Olafa i sam postawił na Yuumi. Dziś wątek ten żyje już swoim własnym życiem, co nie podoba się szkoleniowcowi Samurajów, Fabianowi „GrabbZowi” Lohmannowi.

„To jeden z najbardziej stabilnych zawodników na przestrzeni lat”

Myślałem, że to kwestia tylko drobnej części francuskiej społeczności, ale wygląda na to, że urojenia na temat Wundera sięgają zenitu. Wszyscy widzieliście tylko jednego screena z ostatnich czterech lat i zakładacie, że pokazuje on jego etykę pracy. Wunder to żartowniś i właśnie dlatego „zasłużył” sobie na bycie obiektem memów, ale nie mogę pozwolić trwać narracji twierdzącej, że nie przykładał się do treningów lub zachowywał się nieprofesjonalnie. Było wręcz przeciwnie. To jeden z najbardziej stabilnych zawodników na przestrzeni lat, jeśli chodzi o dyspozycję na scrimach. Nie zmienia tego fakt, że zaliczył słabą końcówkę sezonu – napisał niemiecki trener.

Wunder przez długi czas nie miał sobie równych, jeśli chodzi o europejską górną alejkę. Wraz z G2 Esports czterokrotnie został mistrzem Starego Kontynentu i trzykrotnie zagrał na Worlds, godnie reprezentując Europę. Duński zawodnik znany jest ze swojego zamiłowania do licznych docinek i żartów. Gdy był na szczycie, nikt nie mrugał nawet okiem, ale łaska kibiców na pstrym koniu jeździ i po klęsce w 2021 roku u wielu odbiór postawy Hansena nagle uległ zmianie. Niewykluczone więc, iż 22-latek musi po prostu zamknąć usta krytykom, wracając do lepszej formy w kolejnym sezonie. Pytanie tylko, czy będzie miał taką okazję? A jeśli tak, to w jakim składzie? Z nieoficjalnych doniesień wynika, iż Wunder jest jednym z głównych kandydatów to rozstania się z G2, które rzekomo wycenia jego usługi na 2 miliony euro.

CZYTAJ TEŻ:
Kolejne doniesienia z obozu G2. Nowy kontrakt dla Jankosa, Mikyx i Wunder warci miliony?
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Środowy rozkład jazdy. Polskie derby w ESEA Premier, rusza dywizja mistrzowska PLE

Środa zapowiada się naprawdę interesująco. Wszak przed nami nie tylko kolejne mecze Polaków w ESEA Premier, ale również inauguracja nowego sezonu dywi...