STS
fot. BLAST

BLAST ponownie organizuje charytatywny turniej VALORANTA

W listopadzie ubiegłego roku odbyło się BLAST Spike Nations, czyli turniej VALORANTA dla profesjonalnych graczy oraz influencerów. Wówczas Polsce nie udało się zawojować imprezy, ale teraz ponownie będzie mieć ku temu okazję. Przed nami bowiem druga edycja imprezy. „BLAST pokazał, że jest czołowym organizatorem imprez esportowych” – Fakt, że drugi rok z rzędu możemy zorganizować […]

W listopadzie ubiegłego roku odbyło się BLAST Spike Nations, czyli turniej VALORANTA dla profesjonalnych graczy oraz influencerów. Wówczas Polsce nie udało się zawojować imprezy, ale teraz ponownie będzie mieć ku temu okazję. Przed nami bowiem druga edycja imprezy.

„BLAST pokazał, że jest czołowym organizatorem imprez esportowych”

Fakt, że drugi rok z rzędu możemy zorganizować Spike Nations, pokazuje, jak dobrze inauguracyjna odsłona imprezy z 2020 roku została przyjęta przez społeczność VALORANTA – przyznał wiceprezes BLASTA, Leo Matlock. – Tym razem wprowadziliśmy pewnych ekscytujących dodatków, zaprosiliśmy nowe drużyny składające się z większej niż wcześniej liczby krajów. Nie możemy się doczekać, by na nowo rozpalić ogień starych pojedynków i stworzyć zabawne opowieści, którymi fani będą mogli się cieszyć. BLAST pokazał już, że jest czołowym organizatorem imprez esportowych. Jesteśmy zachwyceni, że ponownie możemy połączyć siły z Riot Games, by dostarczyć więcej niesamowitych doświadczeń z VALORANTA kibicom, którzy kochają grę lub też mają z nią styczność po raz pierwszy – dodał.

Polska ponownie stanie do walki

Podczas drugiej odsłony turnieju zobaczymy w akcji dwanaście ekip z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Te składać się będą nie tylko z zawodowych graczy, ale także i streamerów oraz szeroko pojętych gamingowych osobistości. Wszyscy uczestnicy walczyć będą o chwałę dla swojego kraju, podczas gdy 60 tysięcy euro, które znalazło się w łącznej puli nagród, przekazane zostanie na cele charytatywne. Co więcej, także podczas samej trzydniowej imprezy prowadzone będą zbiórki, które pomogą powiększyć kwotę przeznaczoną na szczytny cel. Co ważne, swój udział w zmaganiach weźmie również Polska, chociaż nie wiadomo jeszcze, kto przywdzieje biało-czerwone barwy. Przed rokiem byli to m.in. Jakub „Lothar” Szygulski i Paweł „saju” Pawelczak.

Pełna lista uczestników BLAST Spike Nations 2:

 • Wielka Brytania
 • Francja
 • Hiszpania
 • Portugalia
 • Skandynawia
 • Polska
 • Turcja
 • CIS
 • Włochy
 • DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria)
 • Beneluks (Belgia, Holandia, Luksemburg)
 • Europa Wschodnia

Druga odsłona BLAST Spike Nations rozegrana zostanie między 7 a 9 października. Zainauguruje je faza grupowa, podczas której ekipy podzielone zostaną na trzy zbiory liczące po cztery zespoły każdy. Ostatecznie po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zapewnią sobie awans do fazy pucharowej. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale BLASTA na Twitchu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dust2 CS:GO MID

IEM Fall skorzysta z najnowszej wersji CS:GO. Mało czasu na przygotowania

Już za sześć dni rozpocznie się Intel Extreme Masters Fall 2021. Podczas imprezy reprezentanci sześciu regionów stoczą ostateczny bój o awans na PGL M...