STS
Pick'em Worlds 2021
fot. Riot Games

Pick’em powraca na Worlds 2021. Riot wprowadził kilka ulepszeń zabawy

Ukochana gra związana z Mistrzostwami Świata w League of Legends powraca! To z pewnością nie jest niespodzianką, że będziemy mogli uczestniczyć w kolejnej edycji Pick’em w ramach Worlds 2021. Co może zaskoczyć to fakt, że Riot Games wprowadziło kilka ulepszeń do systemu. Znamy już wszystkie szczegóły zabawy, dlatego sprawdźmy, co można wygrać i jak to […]

Ukochana gra związana z Mistrzostwami Świata w League of Legends powraca! To z pewnością nie jest niespodzianką, że będziemy mogli uczestniczyć w kolejnej edycji Pick’em w ramach Worlds 2021. Co może zaskoczyć to fakt, że Riot Games wprowadziło kilka ulepszeń do systemu. Znamy już wszystkie szczegóły zabawy, dlatego sprawdźmy, co można wygrać i jak to zrobić.

Nowości w Pick’em

Zacznijmy od nowości. Pierwsza z nich to Kryształowa Kula. Przed startem turnieju będziemy mogli wytypować zwycięzcę Worlds 2021. To osobna część Pick’em, która zagwarantuje nam 20 punktów w razie prawidłowej odpowiedzi. Będzie ona dostępna przez 10 dni tuż przed rozpoczęciem fazy play-in.

Druga nowinka z pewnością ucieszy wszystkich zapominalskich. Jeśli nie zdążymy wytypować wyników w fazie wyboru, zrobi to za nas specjalna Moneta. Wówczas to los zadecyduje o tym, kogo wybierzemy i w ten sposób przynajmniej będziemy mieli jakiekolwiek szanse na zdobycie punktów. Jest jednak haczyk. RNG nie zapewni nam kompletu oczek, jakie moglibyśmy zdobyć.

Ostatni dodatek to bardziej kosmetyczna zmiana. Deweloperzy dodali bowiem Feed, który w bardziej przystępny i estetyczny sposób zobrazuje nasze wyniki w Pick’em.

Jak zdobywać punkty?

Poza tymi nowościami zasady zabawy pozostają bez zmian. Wystarczy przed rozpoczęciem danej fazy wybrać przewidywane przez nas wyniki, by zdobywać punkty. Aby to zrobić, należy dokonać wyboru między 9 i 10 października przed rozpoczęciem fazy grupowej. Za zgadnięcie każdej ekipy, która wydostanie się ze zbioru, otrzymamy dwa punkty. Jeśli trafimy też dokładne miejsca tych drużyn, zgarniamy kolejne trzy oczka. Za prawidłowe wytypowanie trzeciej i czwartej lokaty dostaniemy kolejne dwa punkty. W przypadku właściwego wyboru całej grupy bonusowo zgarniamy dwie kropki. W rezultacie za jeden zbiór możemy uzyskać szesnaście punktów.

Podczas ćwierćfinałów prawidłowe typy zapewnią nam pięć oczek, a w finale aż dziesięć. Prawidłowy wybór zwycięzcy turnieju da nam ich dwadzieścia, nie licząc wcześniejszego etapu Kryształowej Kuli. W rezultacie możemy zdobyć aż 124 punkty. Osoby, którym uda się trafić wszystko bezbłędnie wygrają wszystkie sześć superskórek. Ponadto za typowanie można uzyskać też inne nagrody za sprawą misji w samym kliencie LoL-a. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Będzie druga tura biletów na IEM Katowice 2022. Wiemy kiedy!

Od wczoraj od godziny 14:00 można było nabyć wejściówkę na Intel Extreme Masters Katowice 2022. Jeżeli z jakiegoś powodu nie mogliście teraz kupić bil...