STS
fot. x-kom AGO

Elazer z awansem na europejskie DreamHack SC2 Masters Winter 2021

Ostatecznie aż pięciu Polaków zobaczymy podczas nadchodzącego europejskiego DreamHack SC2 Masters Winter 2021. Awans na online’ową imprezę zapewnił sobie bowiem także reprezentujący na co dzień barwy x-komu AGO Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Elazer z awansem, ArT bez awansu

Polski Zerg podczas jesiennej odsłony zawodów rozczarował i nie wyszedł nawet z grupy, w efekcie czego nie otrzymał bezpośredniego zaproszenia na edycję zimową. W tej sytuacji pozostało mu przystąpić do zamkniętych eliminacji, przez które przeszedł niepokonany. Co więcej, 23-latek nie stracił nawet mapy i do zera ograł zarówno Marka „Adonminusa” Ioshpę, jak i Davida „Lilbowa” Moschetto. Tyle samo szczęścia nie miał natomiast drugi z naszych rodaków, Tymoteusz „ArT” Makaran. Gracz Genesis Gaming jeszcze przed startem eliminacji zajął miejsce Szymona „Ziggy’ego” Filipka, ale nie wykorzystał swojej szansy. Już na starcie musiał on uznać wyższość Rubéna „AqueroNa” Villanuevy i chociaż potem rozprawił się z Sergejem „Moją” Brennerem, to w decydującym meczu okazał się słabszy od wspomnianego już Lilbowa.

Pięciu Polaków na linii startu

Tak więc podczas kolejnej imprezy spod szyldu DreamHacka zobaczymy w sumie pięciu zawodników znad Wisły. Poza Elazerem będą to również Mateusz „Gerald” Budziak, Krystian „Krystianer” Szczęsny, Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Piotr „Spirit” Walukiewicz. Cały ten kwartet finiszował w czołowej szesnastce DreamHack SC2 Masters Fall 2021, dzięki czemu nie musiał zawracać sobie głowy procesem eliminacyjnym. Warto jednak odnotować, że jesienią żaden z Polaków nie włączył się realnie do gry o mistrzowski tytuł, bo ten ostatecznie padł łupem Clémenta „Clema” Desplanchesa, który i tym razem będzie ostrzyć sobie zęby na kolejny w karierze sukces.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

AqueroN BattleB Clem Denver DnS Elazer
ForJumy Gerald GunGFuBanDa Harstem Hellraiser HeRoMaRinE
KingCobra Krystianer Lambo Lilbow MaNa MarineLorD
MaxPax PtitDrogo Rail Reynor Serral ShaDoWn
ShoWTimE SKillous SortOf Spirit Stephano Strange
uThermal Vanya

Europejskie DreamHack SC2 Masters Winter 2021 rozegrane zostanie między 29 września a 17 października. Podczas turnieju 32 zawodników walczyć będzie nie tylko o łączną pulę nagród wynoszącą 74 tysiące dolarów oraz 3805 punktów ESL Pro Tour, ale również o cztery bilety na listopadowe finały zimowego sezonu DreamHack Masters.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Headsety HyperX dla konsol nowej generacji

HyperX, dział urządzeń peryferyjnych dla graczy w HP Inc., poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych wersji popularnych zestawów słuchawkowych – Hyp...