STS
fot. twitter.com/mousesports

Szejn i siuhy poznali grupowych rywali podczas WePlay Academy League Season 2

Już jutro rusza drugi sezon WePlay Academy League. Dziś natomiast organizatorzy rozgrywek zaprezentowali nam grupy, w jakich rywalizować będą poszczególni uczestnicy. Uczestnicy, wśród których znalazło się także dwóch Polaków.

Zespół Polaków zacznie od meczu z outsiderami

Mowa tutaj o Kamilu „siuhym” Szkaradku i Hubercie „Szejnie” Światłym, którzy wraz ze swoimi kolegami z mouz NXT będą bronić wywalczonego w sierpniu mistrzostwa. Przeszkodzić im w tym spróbują jednak m.in. VP.Prodigy oraz trzecia najlepsza ekipa sezonu pierwszego, Fnatic Rising, której szeregi zasilił w międzyczasie Matias „Banjo” Kivistö. Niemniej pierwszym rywalem akademii mousesports będzie FURIA Academy. Dla Brazylijczyków będzie to szansa, by zrekompensować sobie rozczarowujący występ w poprzedniej edycji ligi. Wszak to właśnie oni okazali się wówczas najsłabsi, ale teraz ma być inaczej, w czym pomóc ma Lucas „honda” Honda, który jeszcze do niedawna grał w pierwszym zespole FURII.

flamie + m0NESY = przepis na sukces?

Ciekawie będzie też w grupie A, gdzie NAVI Junior wspomagać będzie sam Egor „flamie” Vasilev! Trzykrotny wicemistrz Majora obecnie szuka dla siebie nowego domu, ale w międzyczasie wspomagać będzie młodszych kolegów, w tym również największe odkrycie poprzedniego sezonu, Ilyę „m0NESY’EGO” Osipova. Akademia Natus Vincere zmagania zacznie od starcia ze wzmocnionym przez Davida „prosusa” Hesse BIG. OMEN Academy. Drugą parę tworzyć będą natomiast dwie skandynawskie formacje. Po jednej stronie barykady znajdzie się Astralis Talent, po drugiej zaś Young Ninjas. Ta ostatnia drużyna korzystać będzie ze wsparcia nowego szkoleniowca, Fredrika „slapa” Junbranta.

Grupy WePlay Academy League Season 2:

Grupa A Grupa B
Astralis Talent BIG. OMEN Academy Fnatic Rising FURIA Academy
NAVI Junior Young Ninjas mouz NXT VP.Prodigy

WePlay Academy League Season 2 rozpocznie się 28 września. Przez kolejne dwa tygodnie drużyny rywalizować będą w ramach fazy grupowej, a potem również fazy play-in. To właśnie one przesądzą o tym, które zespoły pojadą ostatecznie na zaplanowanego na 11-14 listopada lana w Kijowie. Tam czołowa czwórka rozgrywek stoczy ostateczny bój o mistrzowski tytuł oraz główną nagrodę w wysokości 45 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hit kolejki – NAVI podejmie BDS w European League Stage 3

Za nami cztery kolejki European League 2021 w Rainbow Six: Siege. W ich trakcie Natus Vincere naprzemiennie to wygrywało, to przegrywało i jeżeli suge...