STS
Faker Worlds 2021
fot. Riot Games

SoloQ pełne gwiazd. Pojedynek mistrzów i Vi na midzie

Zbliżają się Mistrzostwa Świata w League of Legends, które w tym roku odbędą się w Europie. Graczy jeszcze przed startem rozgrywek szczególnie emocjonuje jedna sprawa. Chodzi o fakt, że na europejskim SoloQ mamy możliwość oglądać lub spotkać wszystkich zawodników, którzy będą brać udział w Mistrzostwach.

Od kilkunastu dni na serwerze EU West pojawia się coraz więcej graczy z czołowych drużyn League of Legends. Wczoraj do Islandii dotarł też Lee „Faker” Sang-hyeok razem z całą ekipą T1. Podobnie wygląda to w przypadku innych przedstawicieli koreańskiej sceny. Gracze niemalże od razu rozpoczęli zmagania na soloqueue. Dla zawodników, którzy mogą pochwalić się wysokim rankingiem na EU West, będzie to okazja do zagrania z najlepszymi reprezentantmi innych regionów. Fani, którzy nie mają możliwości gry na tym poziomie, mogą śledzić pojedynki gwiazd już przed rozpoczęciem Worldsów.

Pojedynek mistrzów w SoloQ

Wczoraj doszło do europejsko-chińskiego pojedynku na bocie. Mistrzowie League of Legends European Championship, czyli Matyas „Carrzy” Orsag oraz Norman „Kaiser” Kaiser grali Miss Fortune i Amumu, naprzeciw stanęli natomiast Park „Viper” Do-hyeon i Tian „Meiko” Ye, z EDward Gaming. Mistrzowski pojedynek zakończył się zwycięstwem reprezentantów Chin, którzy grali Dravenem oraz Galio. Trzeba jednak przyznać, że na linii podopieczni MAD Lions radzili sobie bardzo dobrze. To przedsmak tego, co czeka na wszystkich fanów League of Legends w najbliższych dniach. Warto więc śledzić poczynania zawodników z całego świata w starciu z europejskimi gwiazdami.

Co będzie metą na Worldsach?

Obecny patch 11.19 jest tym, który będzie obowiązywał na Mistrzostwach Świata. SoloQ może nam więc uchylić rąbka tajemnicy odnośnie preferowanych wyborów podczas oficjalnych gier. Bardzo ciekawie na pewno będzie na midzie. Jung „Chovy” Ji-hun zaprezentował już Vi na środkowej alei. Powtórzył to również Lee „Faker” Sang-heyok podczas swojej gry. Wkrótce okaże się, ile z tych ciekawych postaci będziemy oglądać podczas gier na scenie.

Przed widzami jest wiele możliwości. Można śledzić swojego ulubionego zawodnika lub reprezentantów danej organizacji, a także szukać gier, w których jest jak najwięcej pro graczy. Warto także zaglądać w ranking SoloQ EUW, wszak można oficjalnie ogłosić, że tam rozpoczął się bój o top 1 serwera.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot potwierdza prace nad nowym agentem VALORANTA. Pula Strażników w końcu zostanie większona

Riot Games dotrzymuje danego jeszcze przed premierą gry słowa i sukcesywnie powiększa pulę agentów VALORANTA. Od momentu premiery FPS-a w czerwcu ubie...