STS
fot. Jeremi Śpiewak

PL123 przejmuje miejsce Anonymo w dywizji mistrzowskiej PLE

Wiemy już, kto przejmie zwolnione przez Anonymo Esports miejsce w dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Ostatecznie padło na PL123, które w dodatkowym meczu barażowym okazało się lepsze od Creative AVEZ. PL123 świętuje po trzech mapach Daniel „Lipton” Paul i spółka wcześniej stoczyli jednak z Ośmiornicami trzymapowy bój, który rozpoczął się na Mirage’u. Tam co prawda […]

Wiemy już, kto przejmie zwolnione przez Anonymo Esports miejsce w dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Ostatecznie padło na PL123, które w dodatkowym meczu barażowym okazało się lepsze od Creative AVEZ.

PL123 świętuje po trzech mapach

Daniel „Lipton” Paul i spółka wcześniej stoczyli jednak z Ośmiornicami trzymapowy bój, który rozpoczął się na Mirage’u. Tam co prawda to PL123 wygrało pierwszą połowę, ale nie potrafiło utrzymać prowadzenia i ostatecznie poległo 12:16. Niemniej dwie kolejne potyczki, na Nuke’u i Ancient, padły już łupem podopiecznych organizacji Dominiki „bueny” Kurzawskiej. Najpierw ekipa Liptona odpowiedziała Ośmiornicom pięknym za nadobne i pokonała je wynikiem 16:12, by następnie kompletnie zdemolować je podczas decydującego starcia. Na trzeciej mapie padł bowiem wynik 16:6, dzięki któremu to PL123 mogło ostatecznie świętować niespodziewany awans do wyższej dywizji PLE.

Lista uczestników dywizji mistrzowskiej PLE:

Team ESCA Gaming HONORIS Illuminar Gaming Izako Boars
M1 EDEN MAD DOG’S PACT PL123 PGE Turów Zgorzelec
Tarczyński Protein Team x-kom AGO

AVEZ dostaje na niższym poziomie

Z kolei AVEZ pozostaje kontynuować rywalizację w dywizji profesjonalnej. Ośmiornice zdążyły już nawet wygrać tam jedno spotkanie i teraz w kolejnych tygodniach postarają się zapewnić sobie awans w sposób tradycyjny, czyli na drodze ligowej rywalizacji. Rywalizacji, do której już za chwilę przystąpi też akademia Anonymo Esports. Od kilku dni wiemy przecież, że to właśnie ona, a nie pierwszy skład, będzie grać w PLE. Nim jednak młodzi zawodnicy wejdą na serwer, organizatorzy będą musieli znaleźć odpowiednie luki w harmonogramie, by umieścić tam zaległe mecze Anonymo Academy wynikające z dopiero co zakończonego zamieszania.

Lista uczestników dywizji profesjonalnej PLE:

Anonymo Academy Creative AVEZ Dr Pepper Team GGPredict VIXIT
Lodis by Illuminar Olej Napędowy Opera GX Phantoms Pasha Gaming Camp
ThunderFlash Ungentium
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Komplet polskich ekip w play-offach ESEA Premier

Po siedmiu tygodniach faza zasadnicza ESEA Premier Season 38 przeszła do historii. Faza, która dała polskim kibicom wiele powodów do radości, bo mimo...