Już dziś ruszają zmagania w ramach europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Fall 2021. Dla pięciu naszych rodaków będzie to ostatni etap walki o awans na PGL Major Stockholm 2021 – albo się uda, albo będą oni oglądać pierwszego od dwóch lat Majora CS:GO co najwyżej w roli kibiców.


Wszystko o europejskim IEM Fall 2021:


Polacy na linii startu

W akcji zobaczymy m.in. ENCE, którego zawodnikami są Paweł "dycha" Dycha i Olek "hades" Miśkiewicz. Polski duet swoją przygodę z ostatnim turniejem Regional Major Ranking rozpocznie od pojedynku z Dignitas VIE, czyli drużyną żywych legend CS-a – Patrika "f0resta" Lindberga i Adama "friberga" Friberga. Dwaj doświadczeni Szwedzi doskonale znają smak triumfu na Majorze, ale teraz nie mogą być pewni, czy w ogóle uda im się na nim zagrać. Tym bardziej że ich ostatnie doświadczenia z ENCE nie wypadają dla nich zbyt korzystnie. Warto wszak pamiętać, że to dycha, hades i spółka triumfowali zarówno w czerwcowym, jak i wrześniowym bezpośrednim pojedynku. I także dziś uchodzić będą za faworytów.

Łatkę faworyta ma też OG. Ekipa Mateusza "mantuu" Wilczewskiego kompletnie zawiodła podczas jesiennej fazy grupowej BLAST Premier 2021 i musi udowodnić, że był to tylko jednorazowy wypadek przy pracy, a nie zapowiedź głębszego kryzysu. Częściową odpowiedź na to pytanie da nam środowe spotkanie, w którym międzynarodowy skład podejmie Sprout. Równolegle na serwerze zameldują się też podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z MAD Lions. I to na nich czekać będzie najtrudniejsze zadanie, bo zespół, którego członkiem jest m.in. Filip "tudsoN" Tudev, stanie naprzeciwko wicemistrza 14. sezonu ESL Pro League i jednego z głównych kandydatów do awansu na Majora, Teamu Vitality napędzanego przez Mathieu "ZywOo" Herbauta.

Środowy harmonogram IEM Fall 2021:

29 września

Grupa A

19:00 BIG vs mousesports BO1
19:00 FPX vs Copenhagen Flames BO1
19:00 G2 Esports vs AURA BO1

Grupa B

20:15 Complexity Gaming vs SINNERS Esports BO1
20:15 Astralis vs Endpoint CeX BO1
20:15 Heroic vs Movistar Riders BO1

Grupa C

21:30 ENCE vs Dignitas VIE BO1
21:30 OG vs Sprout BO1
21:30 Team Vitality vs MAD Lions BO1

Grupa D

22:45 FaZe Clan vs Fnatic BO1
22:45 Ninjas in Pyjamas vs Team Fiend BO1
22:45 SKADE vs DBL Poney BO1

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska.. Po więcej informacji na temat europejskiego Intel Extreme Masters Fall 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu tutaj.