STS
EXCEL ESPORTS, Tim Reichert
fot. EXCEL ESPORTS

Po pięciu latach w Schalke Tim Reichert zmienia barwy. Niemiec nowym nabytkiem EXCEL

Przez kilka ostatnich lat Tim Reichert działał w szeregach esportowej dywizji FC Schalke 04. Gdy jednak ta, aby ratować finansową sytuację klubu z Gelsenkirchen, musiała pożegnać się ze slotem w League of Legends European Championship, 41-latek musiał poszukać nowych wyzwań. I dziś wiemy już, o jakich wyzwaniach mowa – Niemiec został przedstawiony jako nowy dyrektor esportowy w innej organizacji posiadającej miejsce w LEC, a mianowicie EXCEL ESPORTS.

Dla osób, które nie kojarzą tego nazwiska: Tim Reichert jest również jednym z założycieli SK Gaming, które zostało powołane do życia m.in. także z inicjatywy dwóch braci Tima – Ralfa oraz Benjamina. Kolejne lata działalności SK upływały już bez wsparcia Reicherta, który rozpoczął karierę profesjonalnego piłkarza. Po przejściu na sportową emeryturę Niemiec wrócił do branży esportowej, zasilając szeregi nowo utworzonej esportowej dywizji FC Schalke 04 w roku 2016. Spędził tam ponad pięć lat, nim S04 musiało pożegnać się z miejscem w LEC. Teraz przed Reichertem zupełnie nowe wyzwanie – po raz pierwszy w karierze będzie pomagał drużynie spoza własnego kraju, jednak, jak sam przyznał, nie może się doczekać współpracy z EXCEL.

Cieszę się, dołączając do EXCEL jako nowy dyrektor esportowy i wnosząc rozległe doświadczenie zebrane z dwóch czołowych organizacji esportowych. Unikalna pozycja EXCEL jako posiadającego jedną z najmocniejszych ekonomii w Europie razem z silnym sztabem i siecią wsparcia czyni tę organizację bardzo dobrze przygotowaną na przyszłość, a szanse na pozyskanie największych talentów są nieskończone. Wierzę, że wraz z zarządem EXCEL mamy podobny pogląd na profesjonalną scenę i nie mogę się doczekać, by upewnić się, że EXCEL będzie dalej dążyło naprzód, a jego gracze rozwijali się i grali na największych arenach na świecie.

Tim Reichert, dyrektor esportowy w EXCEL ESPORTS

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, mogąc przywitać Tima w naszym zespole zarządzającym. Mimo iż EXCEL ESPORTS w zawrotnym tempie rozszerza swoją działalność, stając się siłą poza Wielką Brytanią, jasne jest, że musimy wejść na wyższy poziom, aby konkurować z najlepszymi na świecie. Tim po latach pracy w branży sportowej oraz esportowej wnosi bogate doświadczenie i wierzymy, że jest idealną osobą do wzniesienia nas na światowe wyżyny, pomagając naszym graczom w ich karierach. Biorąc pod uwagę wszystko, co ma do zaoferowania Tim, czekam z niecierpliwością na pracę z nim, aby budować nasz nieustający sukces.

Wouter Sleijffers, CEO EXCEL ESPORTS

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar weźmie udział w drugiej odsłonie Pinnacle Fall Series

8 września zakończyła się pierwsza odsłona Pinnacle Fall Series, podczas której najlepsze okazało się Virtus.pro. Niemniej cykl turniejów organizowany...