Offseason trwa na dobre nie tylko w kontynentalnych, ale także i w polskich rozgrywkach. I chociaż na razie nie mogliśmy zobaczyć zbyt wielu ruchów na scenie związanej z Ultraligą, to dzisiaj coś się ruszyło. Poznaliśmy nowy dom jednego z naszych rodzimych midlanerów. Marcin "bucu" Świech dołączył właśnie do greckiego Gamespace Esports, opuszczając tym samym szeregi Gentlemen's Gaming.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


bucu zagra o tytuł mistrza Grecji

Informacja obiegła internet za pośrednictwem mediów społecznościowych samej organizacji. Gamespace potrzebowało pewnych wzmocnień, bo chociaż zajęło czwartą lokatę w trakcie sezonu zasadniczego Greek Legends League, to w play-offach odpadło już w pierwszej rundzie. To dość smutny koniec sezonu dla ekipy, która jeszcze wiosną dotarła do finału, a w etapie regularnym była na samym szczycie tabeli. Wraz z bucu z pewnością będzie chciała powtórzyć ten rezultat.

Polski midlaner ma z kolei przed sobą nie lada zadanie. Miniony okres z pewnością był dla niego trudny, ponieważ Dżentelmeni zajęli przedostatnią lokatę w tabeli mistrzostw Polski. Potencjał zespołu był całkiem spory i momentami dało się zauważyć to na Rifcie. Ostatecznie drużyna ta nie zdołała zakwalifikować się do fazy pucharowej i musiała walczyć o swoje miejsce w Ultralidze. To na jej szczęście udało się utrzymać.

To nie pierwszy raz z resztą, kiedy bucu będzie reprezentował zagraniczne barwy. W swoim bogatym CV oprócz zespołów z Polski, takich jak AVEZ Esport, Wisła Płock i H34T Esports, ma też włoską formację Romulea eSport. Teraz jednak stanie do walki o mistrzostwo Grecji. Jeśli nic się nie zmieni, to powalczy o nie m.in. ze swoimi rodakami – Wojciechem "Tabasko" Kruzą z WLGaming Esports oraz Wojciechem "Typicznym" Maziejukiem z Umbra Divinus Gaming.

Skład Gamespace Esports:

Alexandros "Delitto" Karalis
Václav "Kenapil" Maxa
Marcin "bucu" Świech
Michal "Sirinox"Veit