STS
fot. devils.one

shircane i cała reszta. Znamy wszystkich finalistów TFT: Reckoning Championship

Tegoroczna edycja TFT: Reckoning Championship nie zwalnia tempa. Jeszcze wczoraj śledziliśmy zmagania w grupie A, gdzie triumfował Kacper „shircane” Piśniak. Dzisiaj natomiast przyszedł czas na zbiór B, w którym ośmiu kolejnych taktyków stoczyło bój o awans do finału. Grupa B niezwykle wyrównana W niedzielę obserwowaliśmy tylko jednego reprezentanta Europy, którym był Samuel „Scipaeus” Křišťan – […]

Tegoroczna edycja TFT: Reckoning Championship nie zwalnia tempa. Jeszcze wczoraj śledziliśmy zmagania w grupie A, gdzie triumfował Kacper „shircane” Piśniak. Dzisiaj natomiast przyszedł czas na zbiór B, w którym ośmiu kolejnych taktyków stoczyło bój o awans do finału.

Grupa B niezwykle wyrównana

W niedzielę obserwowaliśmy tylko jednego reprezentanta Europy, którym był Samuel „Scipaeus” Křišťan – nie poradził on sobie jednak najlepiej, zajmując przedostatnie miejsce. Co zaś działo się w górnej części tabeli? Wydawało się, że wczoraj klasyfikacja generalna była naprawdę wyrówna, tak dzisiaj różnice punktowe między poszczególnymi zawodnikami były jeszcze mniejsze. Kolejny raz losy awansu do czołowej czwórki ważyły się aż do ostatniej gry. Zresztą, także i tym razem niektórzy gracze finiszowali z identyczną liczbą punktów, dlatego też o finalnym układzie miejsc decydowało to, kto zajmował wyższe pozycje w poszczególnych grach. Najwyżej premiowane oczywiście było miejsce pierwsze.

Końcowy układ grupy B:

Skład na finał. Faza play-in zdominowała turniej

Tak więc znamy już czołową ósemkę TFT: Reckoning Championship. W tej poza laureatami omawianej wcześniej grupy B znalazł się również wspomniany we wstępie Shircane. Reprezentant devils.one przeszedł trudną drogę, aby awansować do kolejnego etapu rozgrywek, a następnie do finału, ale dzięki temu wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł. Już jutro Polak spotka się m.in. z trzema zawodnikami, z którymi starł się pierwszego dnia.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przeciwieństwie do poprzednich etapów, ostatnia faza turnieju będzie rozgrywana na innych zasadach. Istnieje nawet szansa, że niekoniecznie będziemy świadkami pięciu gier. Jutro, aby zdobyć tytuł mistrza świata, należy osiągnąć próg osiemnastu punktów oraz posiadać na swoim koncie pierwsze miejsce w jednej z gier. Można więc wnioskować, że gracze będą zmuszeni do większego ryzyka, ponieważ drugi z wymogów nakłada swego rodzaju presję, która nie występowała w poprzednich dniach.

Pełna lista finalistów:

DeliciousMilkGG Escha Huanmie Nukomaru
qituX Sealcune shircane Zixingche

Transmisja z ostatniego dnia TFT: Reckoning Championship rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 11:00 polskiego czasu. Śledzić ją będzie można na oficjalnym kanale TFT oraz na Polsat Games. 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
BoBoKa

Niepewność przed TI. Zdrowotne problemy wśród graczy Aster i Invictus

Dziesiąta odsłona The International bez wątpienia stoi pod znakiem problemów. Problemów różnej natury – wszak dwukrotnie trzeba było już zmienić termi...